На цьому наголосила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк під час телемарафону. Вона зазначила, що у Чорному морі дійсно перебуває досить потужне угруповання ворога.

Читайте також Зло має бути покаране: поіменний список відповідальних за масове вбивство українців у Дніпрі

Підготовка ворога триває

За словами Гуменюк, в акваторії – 4 ракетоносії, один з яких підводний. На їхніх бортах 28 ракет типу "Калібр". Вони готові, споряджені та вичікують на старт.

Водночас речниця командування зазначила, що українські військові розуміють, що триває певна підготовка. Тож за діями ворога активно слідкують, щоб передбачити момент атаки.

Але також розуміємо, що їм дуже скрутно зараз розташовувати своє корабельне угруповання в пунктах базування. Вони не відчувають абсолютного спокою, попри те, що намагаються рекламувати свою ППО. Адже в пунктах базування вони вже теж зазнавали певних негараздів,
– нагадала Гуменюк.

За її словами, розосередження на морській зоні відповідальності та по суходолу дає чіткий сигнал. Воно означає, що ворог продовжує маневрувати, щоб знайти безпечніше для себе розташування. Разом із тим окупанти можуть готуватися до "певного перебігу активних дій". І це потрібно розуміти також нам.

Наразі ж цього не відбувається, адже у ворога відсутнє повне злагодження. Це підтверджують навчання, які окупанти проводять у повітрі. Але слід розуміти, що у будь-який момент навчально-тренувальний політ може стати бойовим.

Ракетні удари нікуди не дінуться

  • Військовий експерт Олег Жданов послався на дані розвідки. Вони свідчать про те, що у Росії залишилося 20% ракет. Якщо говорити мовою цифр, то йдеться про близько 550 ракет. До неї входять як крилаті, так і балістичні. І мовиться не лише про старі, а й про виготовлені під час повномасштабного вторгнення снаряди.
  • А це означає, що у ворога ракет залишається ще на 2 – 3 масовані атаки. А для покриття дефіциту окупанти використовуватимуть "Шахіди", а також ракети типу С-300 та С-400.
  • Російський опозиціонер Марк Фейгін припустив, для чого ворогові системи ППО на дахах у Москві. За його словами, це роблять тому, що Росія готує атаки по "центрах прийняття рішень" в Україні. Загарбники прагнуть атакувати Банкову, вбити Зеленського. Водночас розуміють, що просто так їм це не минеться.