Про це в ефірі телемарафону розповіла речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України – Наталія Гуменюк. Вона наголосила, що наразі ворог може проводити підготовчі засоби для цієї атаки, передає 24 Канал.

Дивіться також Сили оборони мали успіх в районах Роботиного та закріплюються на досягнутих рубежах, – Генштаб

Гуменюк розповіла про обстріли восени й взимку

Наталія Гуменюк зазначила, що наразі росіяни, вочевидь, не завдають масованих ракетних атак з моря оскільки готуються до обстрілу критичної інфраструктури нашої держави в холодну пору року.

Цілком імовірно певний час ворог буде економити ракети, для того, щоб готуватися до інших заходів та дій більш потужних та масованих,
– сказала вона.

Речниця наголосила, що окупанти можуть спробувати знову атакувати енергетичні та інші важливі об'єкти України, повʼязані з осінньо-зимовим періодом, коли буде підключений опалювальний сезон.

До чого готуватися українцям восени та взимку 2023 – 2024 років

  • Росіяни розгорнули майже 50 пускових установок ракетного комплексу "Іскандер" вздовж кордону з Україною. Військовий експерт Павло Нарожний припустив, що окупанти можуть спробувати атакувати енергетичну інфраструктуру нашої держави, чи важливі об'єкти для аграріїв.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що таких, як у 2022 році, масових обстрілів України цього року не очікується. Водночас Юсов попередив про потенційну загрозу комбінованих ударів окупаційних військ за допомогою ракет і дронів.
  • Крім цього, директор Центру енергетичних досліджень Олександр Харченко запевнив, що енергетична система ефективно керована та добре підготовлена до подолання потенційних обстрілів. До того ж Харченко підкреслив, що докладаються значні зусилля для вирішення будь-яких дефіцитів генерації з розробкою стратегічних сценаріїв.
  • Водночас представник Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що Росія вивчає наші енергетичні об'єкти. Зокрема, Кремль шукає вразливі місця та розташування наших систем протиповітряної оборони.