Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, сьогоднішню зустріч варто назвати успішною. Та й фактично усі засідання "Рамштайн" були вдалими для України – кожного разу там фіксують ситуацію на фронті та ще чіткіше розуміють, як має закінчитися війна.

До теми Натяк на наступну допомогу: Резніков взяв хустинку з винищувачами на зустріч "Рамштайн"

Які результати сьогоднішнього "Рамштайну"

Як наголосив Подоляк, міжнародні партнери насамперед зафіксували, що нададуть Україні усю необхідну військову допомогу. Також домовилися пришвидшити постачання танків для України, які будуть необхідні для контрнаступу.

Подоляк зазначив, що вже є рішення щодо подальшої передачі снарядів 155-міліметрового калібру та ракет підвищеної дальності. Він не уточнив, про які саме далекобійні ракети йдеться.

Подоляк розповів нові деталі із зустрічі "Рамштайн-9": дивіться відео

Також є важливі новини щодо авіації. Партнери вже конкретно обговорюють це питання. Процес рухається вперед.

Авіація – це фактично нова опція, яку раніше в такому вигляді не обговорювали. На цьому "Рамштайні" почалося дуже суттєве та конкретне обговорення – хто з країн може надати F-16, якщо говоримо про винищувачі, або готовий приєднатися до коаліції з передачі,
– зауважив Подоляк.

Скільки держав передадуть Україні танки

  • Глава Пентагону Ллойд Остін під час засідання у форматі "Рамштайн" заявив, що вже 8 держав передадуть Україні танки Leopard. Це – Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати та Чехія передадуть також додаткові модернізовані Т-72.
  • Щодо авіації ситуація дещо інша. США зосереджені на тому, щоб якнайшвидше надавати Україні все необхідне. Але поки про винищувачі F-16 не йдеться.
  • Натомість у виданні Financial Times вважають, що невдовзі Україна таки отримає винищувачі. Журналісти прогнозують, що США таки нададуть літаки або ж дозволять реекспорт з інших країн.