Про це 24 каналу розповів депутат Херсонської обласної ради та військовий ТрО Сергій Хлань. Він також зазначив, що на вулицях зараз дуже важко когось зустріти, лише собаки гавкають.

Читайте також На півночі Херсонщини окупанти не проводять "референдуми", але тероризують населення, – активіст

Сергій Хлань каже, що на подвір'я ці "виборчі групи" заходять рідко, як правило стукають та йдуть далі.

Там, де все ж виходять люди, то вони "наполегливо" рекомендують проголосувати. Окупанти заявляють, що станом на ранок, проголосували 50% херсонців, але це чергова брехня,
– додає він.

За словами депутата, з якої цифри вони вивели ці 50%, гауляйтер сальдо говорить про 2/3 тих, хто проголосував.

"Це просто нісенітниці, адже за загальними списками, у Херсоні до війни було 1 мільйон виборців, а виїхало більше половини місцевих", – каже Хлань.

Він також зазначив, що ті, хто залишились, вміло ховаються, поодинокі випадки присутні, звісно – але це не масове голосування.

Ці шоу, які окупанти влаштовували у перші дні, коли завозили "голосувальників", вони вже закінчились – на дільницях порожньо.

Коротко про "референдуми" на окупованих територіях

  • 23 вересня розпочались так звані референдуми на Херсонщині, Донеччині та інших регіонах. Демократичними ці "голосування" назвати важко. У Маріуполі, зокрема, людей ловили посеред вулиці й примушують "голосувати".
  • Росія продовжує проводити як псевдореферендуми, так і часткову мобілізацію. Окупанти ходять по квартирах на Донбасі й Запоріжжі у пошуках і "виборців", і чоловіків.
  • Чотирьох осіб підозрюють у колабораційній діяльності, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Найближчим часом їх оголосять у розшук.
  • Загарбники влаштували виставу з "голосуванням" прямо біля Запорізької атомної електростанції. Невідомі чоловіки дочекалися, коли персонал станції почне виходити з ЗАЕС. Далі змішалися з натовпом та стали роздавати інтерв'ю пропагандистським ЗМІ, видаючи себе за працівників станції.

Детальніше про загальну ситуацію на Херсонщині: дивіться відео

Загарбники також перевіряють телефони місцевих жителів, аби попередити їх можливу співпрацю з українськими силовими структурами.