Про це в коментарі 24 Каналу повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко. Він додав, що значної активності у цьому районі прикордонники не фіксують.

Дивіться також Готові зустрічати з сюрпризами: який зараз вигляд має кордон з Білоруссю

ДПСУ про новини з Білорусі

КДБ Білорусі 15 лютого повідомило, що в Лельчицькому районі Гомельської області, який межує з Україною, ввели режим контртерористичної операції.

Андрій Демченко розповів, що впровадження режиму КТО біля кордону з Україною більш схоже на привернення уваги. Він зазначив, що в цьому районі планувалося проведення чергових навчань – їх організовують в Білорусі постійно.

Не виключено, що ці навчання вони вирішили назвати контртерористичним режимом. Однак якоїсь значної активності по той бік кордону ми не спостерігаємо,
– зазначив Демченко.

Прикордонники продовжують укріплювати український кордон і пильно його обороняти, аби не допустити жодних провокацій.

Чи є загроза наступу

  • Раніше у медіа поширювалася інформація про перекидання техніки у Білорусь. Однак Андрій Демченко наголосив, що у цих повідомленнях не стверджувалося, що ця техніка йде до кордону з Україною. Її переміщували у напрямку Бреста, в одну з точок, де могли відбуватися навчання.
  • За словами речника ДПСУ, Росія на території Білорусі не має ресурсів для наступу на Україну з Півночі. У Білорусі регулярно фіксують якісь навчання, зокрема, із залученням колишніх вагнерівців. У цій країні ще залишається невелика кількість російських найманців.
  • Росія вивела підрозділи з Білорусі у межах ротації, але нових не поставляла. Найближчого часу загрози з цього напрямку точно немає.