Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. За його словами, якщо сам Путін не захоче вивести війська з України (а він, ймовірно, не захоче), то це рішення може прийняти хтось інший.

До теми Суцільне приниження: чому Путін втрачає вплив на своїх колишніх сателітів і союзників

Нещодавно Володимир Зеленський дав інтерв'ю медіа Латинської Америки. Він запропонував Росії "дипломатичний вихід із найменшими втратами". Мовилось про те, що Росії має якомога швидше відвести свої війська і вже тоді можна було про щось говорити з Росією. Очевидно, що цю заяву президент України зробив не для того, аби зберегти Росії обличчя, а для того, аби вберегти українців.

Російський режим тріщить по швах

Днями міністр оборони Олексій Резніков відреагував на індонезійський та китайський "план миру". Він зазначив, що Україна не проти посередництва Китаю, однак спершу потрібно натиснути на Владіміра Путіна, аби він вивів війська з України.

Путін не ухвалить таке рішення. А от що стоїть за цими заявами, як на мене. Зараз дуже послідовно проводиться робота зі зміни путінського режиму, яка призведе до виведення військ з території України. Процес запущений давно,
– наголосив Валерій Клочок.

Є декілька подій, на думку Клочка, які вказують на активну роботу над зміщенням кремлівської влади:

  • "атака безпілотників" на Кремль 3 травня;
  • перший прорив російського кордону 22 травня;
  • продовження рейду РДК та "Легіону свободи" на Бєлгородщині.

"Додайте до цього історію з взяттям в полон полковника збройних сил Росії, який обстрілював загін "Вагнера". Видається внутрішніми розбірками, але воно все докладається до єдиного проєкту. Він означає, що якщо не Путін, то хтось інший ухвалить рішення про виведення військ з України", –підкреслив Клочок.

Ці події зсередини підривають російський режим.

Валерій Клочок про роботу над зміною путінського режиму: дивіться відео

Діалогу з Путіним не буде

Заява Володимира Зеленського чітко артикулює, що цей проєкт реалізовується уже та продовжуватиметься далі. Незалежно від того, хоче цього Владімір Путін чи ні.

Маю переконання, що підписалася під цим проєктом не лише Україна та українці, а й увесь західний світ. Діалог з Путіним не виходить. Він не хоче спілкуватися взагалі,
– зазначив Клочок.

Російський диктатор закрився від світу. Цьому, до речі, також посприяв ордер на його арешт від Міжнародного кримінального суду. Так, Владімір Путін не відвідав інавгурацію Реджепа Ердогана, хоч це його соратник.

Тож наші партнери намагаються показати в різні способи, що з Путіним немає про що розмовляти. А рішення про вивід військ з території України ухвалить якщо не російський президент, то хтось інший з політичної верхівки. Це й провокує запуск різноманітних процесів у Росії.

Путін відмовляється сприймати реальність: головне

  • Розпочинаючи повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Владімір Путін багато у чому спирався на недостовірні дані від своїх підлеглих. Зокрема, це стосується прогнозів про "бліцкриг", "Київ за три дні" та "зустріч російських військових з квітами". Здавалося б, після такого ганебного провалу та війни, яка триває уже півтора року, Путін мав би змінити своє ставлення до інформації, яку йому надають. Однак тенденція продовжується.
  • Так, російські телеграм-канали повідомили, що Путін дуже роздратовано реагує на справжні дані про війну в Україні. Про це повідомив співрозмовник, знайомий із ситуацією. За його словами, коли доповідач розповідав диктатору про стан справ на фронті, Путін відповів, що той лише "згущує хмари", та й узагалі "перебуває під впливом західної пропаганди".
  • Цікаво зауважити, що почувши більш-менш правдиву доповідь про війну, Путін наголосив, що його інші джерела приносять геть іншу інформацію. Не дивно, що вона не збігається з реальністю. Ну зате "бункерний" не тривожиться.
  • Водночас прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що начебто диктатор щоденно отримує дані з різних джерел інформації, аби мати повнішу картину.