Більшість голосів на парламентських виборах, що пройшли у Туреччині 14 травня, отримав "Народний Альянс" чинного президента Реджепа Ердогана. Цей альянс об'єднує чотири політичні сили.

Читайте також Понад 20 років при владі: що відомо про Реджепа Ердогана, яки знову може перемогти на виборах

Результати парламентських виборів в Туреччині

Наразі підраховані вже майже 100% голосів, і згідно з попередніми результатами, Альянс Ердогана отримав 321 мандат. Натомість опозиція турецького президента, "Національний Альянс", отримала всього 219 місць у парламенті.

Та під час підрахунку голосів виборців голова Республіканської народної партії Кемал Киличдароглу повідомив, що спочатку за "Національний Альянс" начебто проголосували 60% громадян, а тепер ця цифра опустилася до 50%. Опозиціонер переконаний, що це може свідчити про "певні маніпуляції від провладних членів виборчих комісій".

Закликаю спостерігачів на місцях та представників виборчих комісій не залишати своїх місць. Ми не будемо спати цієї ночі, мої люди. Я попереджаю Центральну виборчу комісію YSK, ви повинні забезпечити введення даних у провінціях,
– написав Киличдароглу.

"Національний Альянс" – це шість опозиційних партій Туреччини, і Кемал Киличдароглу був обраний ними спільно для протистояння Ердогану на президентських виборах.

За "Альянс праці та свободи", що посів третє місце на виборах, свої голоси віддали 10,53% турків, і це дало місця в парламенті 66 депутатам від фракції. Цей альянс очолює прокурдська Національно-демократична партія.

Ердоган результатами виборів залишився задоволеним, попри те, що напередодні йому не вдалося перемогти на президентських виборах у першому турі, і тепер йому доведеться змагатися з Кемалом Киличдароглу ще раз.

"Попри те, що вибори пройшли в такій позитивній та демократичній атмосфері, поспішне оголошення результатів у той час, коли ще триває підрахунок голосів, було б узурпацією національної волі", – написав він.

Вибори у Туреччині: останні новини

  • У Туреччині відбудеться другий тур президентських виборів. Після підрахунку голосів Ердоган заявив, що попередні результати тільки підтверджують великий відрив його Партії справедливості та розвитку від конкурентів. Також чинний президент заявив про готовність зустрітися з Киличдароглу у другому турі.
  • Напередодні виборів в одному з міст Туреччини, де Кемал Киличдароглу, головний суперник Ердогана, збирався провести мітинг, почалося заворушення. Місцеві жителі не були раді приїзду Киличдароглу, і зустріч закінчилася кров'ю та битим склом.
  • А ось мітинг, що проводив Ердоган у Анкарі, пройшов для нього більш вдало – підтримати його прийшли кілька сотень тисяч людей. Чинний президент закликав своїх виборців бути максимально активними.