Стати казково успішним "серу" Бренсону вдалося без уміння читати та диплома про вищу освіту. Зараз мільярдер керує корпорацією, яка об’єднала близько чотирьохсот компаній різного профілю у 30-ти країнах світу.

Ще в дитинстві у Річарда діагностували дислексію – вроджене захворювання, коли людина буквально не вміє складати слова з букв, а цифри і знаки не мають для неї жодного значення.

Тому в школі Річард учився погано. Добре йому давався тільки спорт. Він обожнював футбол і грав за шкільну команду. Та після травми на одному зі змагань юнака перевели в школу для неповноцінних дітей.

Свій перший "офіс" Бренсон обладнав у кімнаті шкільного гуртожитку. Підприємливий юнак телефонував рекламодавцям з вуличного автомата. За дзвінки Бренсон не платив – операторам телефонної станції він повідомляв, що розмову перервали, а монету автомат "проковтнув".

Саме ці розмови вплинули на майбутню агресивну манеру ведення бізнес-переговорів Бренсона. Максимальний час перемовин становив п'ять хвилин. Тому Річард щосили намагався переконати співрозмовника за чотири хвилини сорок п'ять секунд.



Задатки лідера Бренсон проявив ще у шкільні роки. У старших класах він завоював репутацію бунтівника. Протестував проти шкільної форми, щонедільних походів у церкву і обов'язкової присутності на шкільних спортивних матчах.

Першу серйозну справу Річард організував у 15 років. Хлопець взявся випускати студентський журнал. Видання стало хітом серед молоді, адже в ньому часто публікували інтерв'ю з зірками того часу – Міком Джаггером, Джоном Ленноном.

Річард Бренсон відомий широкому загалу своїми постійними витівками. Наприклад, на презентацію салону для молодят власник компанії з'явився у весільній сукні і з яскравим макіяжем. Під час просування своєї "газованої" Virgin Cola в США, Бренсон проїхав по Таймс-скверу на бутафорному танку і "розстріляв" з гармати рекламний щит свого конкурента Coca-Cola.

Прославився також витівкою в компанії Air Asia, коли перевдягнувся у стюардесу через програне парі. А ще Бренсон неодноразово робив спроби побити світові рекорди. І деякі з них увінчались успіхом – у 1986 році на власному судні він найшвидше перетнув Атлантичний океан. Ще один рекорд швидкості на воді він встановив на Ла-Манші, пропливши від Дувра до Кале на швидкісному автомобілі-амфібії.

Бренсон неодноразово підтримував Україну і Майдан. Він закликав режим Януковича скасувати антидемократичні "закони 16 січня". Та висловив обурення з приводу того, що в Україні гинуть учасники протестних акцій.

А ще британець звертався до світової громадськості й бізнесу відмовитися від російської енергії. Зараз Бренсон цікавиться проектами українських молодих стартаперів.



Студії звукозапису, власні авіакомпанія, залізниця, енергетика, видавництва, банки, туристичні перевезення, готельний бізнес, вина, мобільні телефони та фінансові консультації.

Перерахувати все, чим займається всесвітньо відома бренсонівська корпорація Вірджин, напевно, не в змозі навіть її керівник. Зараз Річардові Бренсону 66 років і наступний його проект – зробити туристичні подорожі в космос повсякденною реальністю.

Читайте також: Іван Кожедуб – героїчний пілот, який перетворив свою мрію на покликання