У квітні в мережі повідомляли, що Росію планують запросити на захід. Організатори аргументували це "знаком визнання жертв, принесених Радянським Союзом у Другій світовій війні".

Важливо Макрон хоче сформувати європейську коаліцію військових інструкторів в Україні, – Le Monde

Франція не буде запрошувати представників Росії

Ввечері 30 травня в Єлисейському палаці офіційно заявили, що не будуть запрошувати представників Росії на заходи до Дня висадки в Нормандії. У коментарі в канцелярії президента Франції мовиться, зо для запрошення росіян "не склалися умови".

Російської делегації не буде. Не склались умови, враховуючи загарбницьку війну, яку Росія веде проти України, і яка посилилася в останні тижні,
– уточнили в канцелярії Макрона.

До слова, перед цим агентство Reuters також повідомляло, що Росію не запрошуватимуть на 80-ту річницю висадки союзників у Нормандії. Джерела видання заявляли, що деякі країни виступили проти візиту представників держави-агресорки й наголосили, що їм буде ніяково, адже Кремль вже понад 2 роки веде кровопролитну війну в Україні.

Відомо, що на заходи Дня висадки в Нормандії запросили Джо Байдена і Володимира Зеленського.

У Франції росіянам могли висунути вимоги

Політолог Ігор Рейтерович раніше заявляв, що росіянам під час заходів до Дня висадки в Нормандії могли висунути вимоги. Оскільки захід відбудеться перед Самітом миру, то Франція могла влаштувати переговори за зачиненими дверима.

"Можливо Росії висунуть якісь вимоги, або озвучать позицію європейських країн щодо того, що буде далі відбуватися. На сьогодні у Заходу комунікації з Кремлем немає. Тому можливо є ідея використати цю подію для того, щоб провести перемовини росіянами. Проте невідомо, чи вони поїдуть на урочистості у Францію", – говорив раніше Рейтерович.