Крім того, Зеленський також розповів і про постачання снарядів нашим військовим. За його словами, наразі це пріоритетне питання для української влади.

Дивіться також Вивчають правила війни: ЗСУ поглиблюють свої знання із Міжнародного гуманітарного права

Зеленський провів Ставку

Володимир Зеленський зазначив, що цього дня він провів Ставку Верховного головнокомандувача. Зокрема, на цій зустрічі обговорили кілька нагальних питань для нашої влади.

Перше – конкретна ситуація на фронті, наші наступальні дії, оборонні операції. Важливі доповіді по сходу, півдню, також по знищенню логістики та штабів окупантів. Є хороші деталі. Гучні деталі. Дякую всім українським воїнам, які відзначились!
– підкреслив президент.

Інше питання, яке обговорювали на зустрічі, було забезпечення наших військових снарядами. Зеленський наголосив, що це тематика, якою наша влада займається щодня.

"Постачання від партнерів. Пошук нових можливостей у світі – ми чітко знаємо, як забезпечити постачання, та поступово збільшуємо обсяги нашого, українського виробництва. Це один із топових пріоритетів", – сказав він.

Український очільник зауважив, що на Ставці також була й окрема нарада з Мінстратегпромом, а також окрема доповідь розвідки щодо ситуації в російському ВПК. Президент сказав, що з цього можна чітко побачити, які напрями тиску на Росію мають бути посилені.

Санкцій недостатньо – буде більше. Наших власних, українських дій проти держави-терориста теж буде більше. Поки триватиме агресія Росії, повинні відчуватись і втрати Росії,
– наголосив лідер України.

Зрештою Зеленський запевнив, що Україна працюватиме з партнерами, аби закінчити війну на умовах на основі нашої Формули миру, яка є цілком справедлива.

Зеленський звернувся до українців 26 вересня: дивіться відео

Президент зустрівся з австрійськими гостями

Зеленський також зустрівся з головою Національної ради Австрії Вольфгангом Соботкою. Він приїжджав з офіційним візитом в Україну.

"Детально обговорили наші зусилля, аби світова більшість приєдналася до реалізації Формули миру. І я ціную, що Австрія готова приєднатись", – сказав президент.

Політики також обговорили і європейський рух нашої держави. Зокрема, Зеленський поінформував австрійця про реалізацію Україною семи рекомендацій Єврокомісії й висловив надію, що Австрія і надалі підтримуватиме українську європейську інтеграцію.

До теми США надіслали лист з вимогами щодо реформ: чи має свої умови до України Євросоюз

Глава держави подякував українським службам

Президент підкреслив, що кожної доби російські терористи б'ють по наших містах і селах. Для цього окупанти використовують ракети та безпілотники типу "Шахед".

Майже щоночі в українському небі знищуються десятки дронів, різні типи ракет. На жаль, бувають влучання. Є падіння уламків. І незмінно наші рятувальники, поліцейські, лікарі, волонтери, комунальники – всі екстрені служби працюють 24 на 7, аби допомогти людям і зберегти нашу інфраструктуру,
– сказав Зеленський.

Саме тому він вирішив подякувати людям, які відзначилися у рятувальних місіях цього тижня. Зокрема, на Одещині, Полтавщині та Черкащині.

Зеленський відзначив таких працівників українських служб:

 • працівників ДСНС Одеської області: головного майстер-сержанта Олексія Жаборюка, сержанта Сергія Чобу та сержанта Олександра Вєлєва;
 • працівників Одеської поліції: полковника В’ячеслава Барбу, майора Миколу Перекрестова;
 • пожежників Одеської філії Адміністрації морських портів України: старшого пожежника Геннадія Майстренка, пожежника Андрія Когута;
 • працівників ДСНС України в Полтавській області: сержантів Євгена Білокобильського та Володимира Смика, а також капітана Сергія Кириченка;
 • поліцію Полтавщини: старшого лейтенанта Антона Триголова та капітана Олега Нікішу;
 • лікарку бригади Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ксенію Кушко та фельдшера Ігоря Гевеля;
 • полтавських волонтерів: Тетяну Шаховцеву та Ігоря Штефана;
 • працівників ДСНС України в Черкаській області: підполковника Дмитра Мокієнка, головного майстер-сержанта Миколу Олійника, сержанта Андрія Куцевола;
 • черкаську поліцію: підполковника Володимира Брелаха, старшого лейтенанта Вадима Рубана;
 • Черкаську обласну організацію українського Товариства Червоного Хреста та голову організації Юлію Холодну;
 • лікарку швидкої Олександру Екзархо;
 • черкаських комунальників: Михайла Васильєва та Дмитра Задорожнього.

Наостанок президент подякував усім, хто невтомно працює заради людей та виконує свою роботу. Він побажав слави кожному й кожній, хто додає Україні сили, і всім тим, хто б'ється за нашу державу.