Технологічний протез створили спеціально для ефективної реабілітації пацієнтів з неврологічними травмами. У першу чергу, мова йде про людей з пошкодженим хребтом і тимчасовим паралічем.
“Насправді все значно складніше, ніж може здатися на перший погляд. Відповідно до процесу відновлення, протез спершу має працювати повністю автономно, але з часом збільшувати навантаження на руку пацієнта”, - каже аспірант кафедри робототехніки Сіднейського технологічного університету Марк Кармішель.
Секрет у програмному забезпеченні. Дані про пацієнта вводять у комп'ютер, до якого підключений протез. Завдяки цій інформації робот може проаналізувати стан м'язів руки і обрати відповідний режим роботи. Розумний протез - лише одна з розробок австралійців. Сьогодні сіднейські ентузіасти можуть похизуватися невеличкою армією допоміжної робототехніки. Серед останніх винаходів - помічник при ходьбі та автономний інвалідний візок.
Останній, до прикладу, обладнаний сенсорами простору, радарами та модулем управління. З їхньою допомогою інвалідне крісло може рухатися у повністю автоматичному режимі - оминати перешкоди і навіть пролазити у вузькі двері. Попри досконалість прототипів, на створення серійних роботів потрібно ще близько 5 років. Можливо процес пришвидшить грант розміром $3,9 млн., який розробники нещодавно отримали від держави.