Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця нагадав, що за графіком ООН, у квітні 2023 року Росія має на місяць взяти на себе головування у Раді безпеки. Україна рішуче виступає проти такого рішення.

До речі У Раді просять Кулебу прозвітувати про хід виключення Росії з ООН: у МЗС вже відреагували

"Досить ґвалтувати правосуддя"

Кислиця пригадав слова генсека ООН Антоніу Гутерріша у перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 24 лютого 2022 рок генсек ООН назвав "найсумнішим днем у його перебування на посаді".

Сергій Кислиця закликав не допустити Росію до головування у Раді безпеки, а також притягнути державу-терористку до відповідальності.

Фактично, це буде найсумнішим в історії ООН до 1 квітня 2023 року, коли, якщо справедливість не переможе, Росія візьме на себе головування в Раді безпеки. Досить ґвалтувати правосуддя та скасовувати Статут ООН! Відповідальність просто зараз,
– написав Кислиця.

Він також опублікував світлину з української Мар'їнки, що в Донецькій області. Місто, в якому колись проживало близько 10 000 людей, вщент зруйноване російськими військами.

Україна ініціювала процес виключення Росії з ООН

  • Україна офіційно вимагатиме виключити Росію з Радбезу ООН. Причина в тому, що країна-терористка зайняла крісло постійного члена в обхід визначених Статутом ООН процедур.
  • Росія ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. За логікою Росії, крісло постійного члена могла зайняти будь-яка з республік, яка входила до складу СРСР, зокрема, Україна, Білорусь тощо.
  • У МЗС України заявили, що Росія нав'язала своє членство одностороннім рішенням. Україна закликає держави-члени ООН: відновити застосування Статуту в питанні легітимності перебування Росії в організації, позбавити її статусу постійного члена Радбезу ООН, виключити її з ООН у цілому.
  • Також у МЗС інформували, що залучили українських та іноземних юристів-міжнародників та розробило детальну аргументовану позицію про нелегітимність перебування Росії в Радбезі ООН та ООН в цілому і необхідність її виключення.