За словами політика, Росія, "очевидно, готується до тривалого конфлікту із Заходом і становить постійну та екзистенційну військову загрозу для Європи".

Читайте також Треба начхати на Путіна: президент Литви прокоментував можливу відправку військ Заходу в Україну

Петтері Орпо зазначив, що Росія хоч і не є "непереможною", та для Європи "самозадоволення більше не є варіантом" і вона повинна посилити свою обороноздатність і безпеку кордонів.

Уявіть собі, що станеться далі, якщо Росія досягне успіху,
– сказав він євродепутатам, натякаючи на війну в Україні.

Водночас політик додав, що військові можливості Росії обмежені, а кожен євро на підтримку України – це "низька ціна в порівнянні з альтернативними витратами, якщо Росія переможе".

Ми можемо подолати цей виклик, якщо об'єднаємо наші ресурси. У нас є фінансові можливості, тепер нам потрібно продемонструвати нашу політичну волю,
– підсумував прем'єр Фінляндії.

Конфронтація Путіна та НАТО: останні новини

  • Розвідка США оцінила майбутні імовірні дії Кремля. За словами відомства, Путін не хоче прямої конфронтації з НАТО і найімовірніше обмежиться асиметричними заходами. У Кремлі і надалі докладатимуть усіх зусиль для того, щоб підірвати вплив США та союзників.
  • Водночас німецьке видання Bild опублікувало матеріал, у якому описало секретний план. Згідно з ним Росія готує гібридні атаки на країни Європи, які переростуть у війну з НАТО. Альянс реально оцінює загрози від російських агресорів, тому посилює свої фланги, а також проводить навчання.
  • У Міноборони Німеччини є сценарій на випадок, що Росія може почати конфлікт. Так, сценарій Бундесверу "Оборона Альянсу 2025" стартує в лютому 2024 року. Згідно з ним, Росія має запустити чергову хвилю мобілізації та призвати в армію ще 200 тисяч осіб. Після цього Кремль нібито почне весняний наступ у повномасштабній війні в Україні, який триватиме до червня 2024 року.