Та очільник Кремля намагається "годувати" свій народ, адже йому треба постійно пояснювати, чому Росія воює. Про це 24 Каналу заявив військовий оглядач Роман Бочкала, зауваживши, що Путін намагається зробити війну Росії проти України начебто "священною". До слова, Кремль усе більше створює образ країни, яка нібито протистоїть Заходу у боротьбі з "нацизмом".

До теми Часу майже не лишилося․ Чи готова Європа відбити атаку Росії без підтримки США – аналіз Politico

Так він прагне пояснити, чому росіяни уже два роки не можуть її захопити.

"Війна – це дорого, це обмеження, це смерті. Економічно Росії чим далі, тим важче стає жити. Тому все одно треба пояснювати", – сказав Бочкала.

Російська пропаганда розповідала про те, що українська держава нібито "слабка" і там взагалі "розбрат". Тому у пересічного росіянина виникає питання – чого уже два роки Росія не може перемогти. Тому перша теза країни-агресорки про те, що вона воює нібито не з Україною, а з "усім Заходом".

Друге – чому це подається саме під соусом "нацизму". Бо, звичайно, це отримує відклик у серці "народомаси", бо всі ж пам'ятають Другу світову. Усі пам'ятають нацизм, фашистів. "Звичайно з нацизмом треба боротися, проти нацистів треба воювати",
– розповів військовий оглядач.

Третя теза стосується зовнішньої цільової аудиторії. Мовляв, Росія йде "рятувати росіян". Владімір Путін, переконаний Роман Бочкала, й надалі намагатиметься діяти гібридно та впливати на рішення європейських еліт.

Новий Гітлер

На думку військового оглядача, лише тоді, коли країни Європи отримають свій власний негативний досвід від Росії, де вони побачать, що це стосується їхньої нацбезпеки, можна буде побачити дієву реакцію.

Своїми зухвалими діями до європейських країн президент країни-агресорки показує, що війна проти України – це не "внутрішня історія між Росією та Україною". Це історія про інше – нового Гітлера. Путін хоче стати гегемоном, який хоче всіх захопити. І зупиниться він лише тоді, коли його зупинять.

"Він лише тому поки що не перейшов у більш агресивну стадію щодо Східної Європи, що він просто не може захопити Україну. Якби він проковтнув Україну, він би звичайно вже пішов далі. У нього вже просто немає іншого вибору", – наголосив Бочкала.

Військовий оглядач вважає, що доки очільник Кремля живий, стільки він і воюватиме як проти України, так тепер і проти всієї Європи.

Росія не зупиниться в Україні

  • The Telegraph пише про те, що країна-агресорка намагається наростити оборонну промисловість. За даними джерела видання, заяви росіян свідчать про те, що вони хочуть воювати ще щонайменше 3 – 4 роки. Журналісти додали, що, якщо західні країни терміново не вдіють, то Україна може програти війну. А далі Росія може перекинутися на інші країни Європи.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв про те, що члени Альянсу та ЄС мають активізуватися й ще більше допомогти Україні. Адже, якщо Путін переможе у війні, то є реальний ризик, що він знову застосує силу.
  • Президент України Володимир Зеленський зазначав, що, якщо світ перестане допомагати українській державі, то в Європі буде велика криза.
  • Міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина заявила про те, що нині принаймні 5 країн-членів Північноатлантичного альянсу моделюють сценарій можливого нападу Росії.