Про це 24 Каналу розповів член правління Української асоціації китаєзнавців, журналіст-міжнародник Олексій Коваль. На його думку, сильна Росія була б вигідна Китаю, якби вона не йшла шляхом розв'язання війни, а шляхом зміцнення економіки.

До теми Зараз 70 хвилина матчу, – Буданов розповів, як закінчиться війна

Якби Путін зміцнював російську економіку, яка займає лише 3% від загального товарообігу Китаю з іншим світом, то Китаю було б вигідно співпрацювати з такою Росією. Але Росія жодним чином такого не дає,
– зазначив Коваль.

Китаю вигідно використовувати російські дешеві енергоносії. Але вони не можуть допустити, щоб Росія повністю розвалилася.

Чому Китай не підтримує розпад Росії

Як наголосив Коваль, в разі розпаду Росії Китай постане перед новими безпековими викликами. Адже вони мають досить довгий спільний кордон.

Тоді Китай постане перед вибором – анексувати чи впливати на території, які залишилися від Росії. Вони мають забезпечити певні заходи, щоб юрби голодних росіян не перетинали китайський кордон, якщо, умовно, там буде громадянська війна,
– зауважив Коваль.

Чи готовий Китай до програшу Росії – пояснив Коваль: дивіться відео

Також в разі розпаду Китай не зможе повністю впливати на всю Росію. А лише на прилеглі до нього місцеві регіони. Такий варіант також не влаштовує Пекін.

Політика Китаю щодо Росії

  • Китай вже передав українській стороні ключові пункти своєї "мирної ініціативи" для України та Росії. Однак президент Володимир Зеленський наголосив, що для України в пріоритеті власна формула миру.
  • Голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук наголосив, що Китай, пропонуючи "мирний план", переслідує кілька цілей. Насамперед Пекіну абсолютно невигідна затяжна війна.
  • Крім того, глава Китаю Сі Цзіньпін нібито в найближчі місяці планує відвідати Росію та зустрітися із Владіміром Путіним.