Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Юрій Подорожній. За його словами, низка країн колишнього СРСР допомагають Росії обходити санкції, про що свідчить збільшення їхнього експорту до країни-терористки.

Читайте також Китай знайде відмазки: чи зміниться ставлення Сі до Путіна після ордеру на арешт

Питання ухиляння від санкцій вже вирішено

Юрій Подорожній переконаний, що Росія та Китай вже давно вирішили між собою питання щодо співпраці в ухилянні від санкцій. Нині питання полягає в готовності Китаю прямо підтримувати Росію.

Політтехнолог зазначив, що Китаю дійсно вигідна слабка Росія й може здаватись, що йому вигідний розпад Росії та її програш у війні. Про це можуть свідчити навіть нові мапи КНР, де російські території позначені китайськими.

140 мільйонів китайців сидять на кордоні та чекають в'їзду в Росію, щоб здійснити цю тиху окупацію. Взагалі у Владивостоці є навіть райони, в які не пускають росіян й там живуть виключно китайці,
– сказав політтехнолог.

Він додав, що може здатись, що Китаю вигідний розпад Росії, але, на його думку, КНР вигідна Росія як "буфер" у протистоянні зі США.

Політтехнолог назвав причини допомоги Росії від Китаю: дивіться відео

Юрій Подорожній вважає, що війна між Росією та Україною вигідна Китаю, бо вона відвертає увагу США від протистояння з Китаєм. Також КНР хоче скористатись тим, що Росія повністю вийшла з Європи та направляється невідомо куди. Пекін хоче направити Росію у вигідний для себе напрямок.

Політтехнолог не вірить у мирні заяви Китаю та вважає, що в Пекіні будуть казати все що завгодно, аби відстояти власні інтереси.

Як Китай допомагає Росії

  • У Китаї, ймовірно, знали про плани Росії напасти на Україну, але нічого не зробили, щоб запобігти цій війні. Владімір Путін був у КНР у лютому 2022 року, де скоріш за все, повідомив Сі Цзіньпіну про свої наміри окупувати Україну.
  • Китай не засудив дії Росії, не приєднався до санкцій та продовжує тісні контакти із Москвою.
  • У США мають розвідувальні дані, які свідчать, що Китай розглядає можливість постачання зброї та боєприпасів до Росії. Деякі боєприпаси, які застосовували росіяни та були виявлені в Україні виявились китайськими.