Про це 24 Каналу розповів Марат Гельман – політтехнолог. За його словами, ймовірна нова війна може відбутись, якщо президентське крісло досі займатиме Владімір Путін. Але не все так просто.

Читайте також США попередили НАТО, що Путін ще може застосувати ядерну зброю, – Reuters

Важливо, хто буде при владі в Росії

Колишній радник Офісу Президента Олексій Арестович вважає, що до 2030 року Росія може наважитися на ще одну війну з Україною. Якщо Владімір Путін залишиться при владі, то цілком можливо, що думка Арестовича є правдивою.

Путін – це війна. У нього тепер немає сенсу для існування і тим паче керування країною інакшого ніж війна-відповідь після поразки, якої вони, сподіваюсь, зазнають цього літа,
– зауважив Марат Гельман.

Втім політтехнолог висловив сумнів щодо того, чи російський диктатор таки залишиться при владі після програшу у війні. Російські еліти, крім того, побоюються опозиції, яка може прийти до влади разом з "українською зброєю" та тиском європейської спільноти. Адже опозиціонери вважають, що зокрема еліти призвели до того стану Росії, який є зараз.

"Але з іншого боку Путін теж "злив в унітаз" те, що вони (еліти – 24 Канал) награбували та "поховав" їхні мрії про прекрасне життя на пенсії десь на Лазурному узбережжі", – зазначив Гельман.

Марат Гельман про можливу нову війну Росії проти України: дивитись відео

"Кейс Гітлера"

Тому зараз російська еліта зараз шукатиме "проміжну" особу, яка не є опозиціонером і водночас не дотична до Владіміра Путіна.

Є ще третій варіант, який, як мені здається, досить вірогідний. Якщо згадати історію Гітлера, то він прийшов до влади після поразки Німеччини в Першій світовій війні. Ситуація тоді була доволі схожа. Раптова капітуляція Німеччини та пізніші заяви Гітлера, що це євреї та інтелектуали зрадили німецький народ,
– розповів політтехнолог.

Тобто початок Другої світової війни став наслідком поразки Німеччини у Першій світовій. Тому цілком ймовірним може бути сценарій, за якого нову війну з Україною розпочне не Путін, а його наступник.

Нові проблеми росіян: останні новини

  • Після смерті пропагандиста Владлєна Татарського російським пропагандистам та військкорам усе частіше почали приходити "сюрпризи" у вигляді статуеток. Зокрема, нещодавно таку отримав "воєнний кореспондент" телеканалу "Звезда" Костянтин Ісаєв. Сергій Стерненко повідомив, що такі ж статуетки вже отримали Владіслав Шуригін, Тімофєй Сєргєйцєв та низка інших пропагандистів.
  • Після розслідування Gulagu.net про воєнні злочини ПВК "Вагнера" їхній ватажок Євгєній Пригожин може бути притягнений до відповідальності. Через острах перед судом Пригожин уже погрожує бійцю, який розповів про його злочинні накази.
  • Проблеми виникають і в самого російського диктатора. Через страх щодо можливого арешту відповідно до ордера МКС у Туреччині, Владімір Путін скасував заплановану поїздку туди.