Саме тому знову підвищується ризик наступу ворога з боку Білорусі. Однак така версія розвитку подій найбільш критична. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Владислав Селезньов, додавши, що ЗСУ має можливості протистояти противнику зокрема на Півночі України.

До теми Росіяни тиснуть під Бахмутом та Авдіївкою: як за тиждень змінилась лінія фронту

Це має зупинити росіян

Заява Сєргєя Наєва, очільника Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ, щодо можливого розширення зони бойових дій, не є випадковою. Проте її потрібно сприймати в контексті того, що військові завжди готуються до найгірших варіантів. Тому не факт, що ситуація буде розвиватися саме так.

Ворог добре розуміє, що Україна, починаючи з 2022 року створила на території Рівненської, Волинської, Житомирської та Київської областей потужні рубежі та позиції інженерних та фортифікаційних споруд. Лише протипіхотних та протитанкових мін на території цих областей встановлено понад 500 тисяч,
– наголосив військовий експерт.

Все це має зупинити окупантів, якщо вони наважаться наступати з Білорусі, як вони вчинили у лютому 2022 року. Цього разу легкої прогулянки в них не вийде, тим паче, що українські сили постійно дислокуються у північних областях України та перебувають у готовності.

Чи можливий наступ ворога на територію України з боку Білорусі: дивіться відео

Потрібно згуртуватись

Російські диверсійно-розвідувальні групи час від часу намагаються проникнути через кордон в Україну у Сумській та Чернігівській областях, щоб подивитись, наскільки ефективно ЗСУ підготувались до відсічі російської агресії.

Українські бійці у рамках пошуково-рейдових дій шукають диверсантів та якщо знаходять, ліквідують, якщо – ні, то витісняють за межі України.

Водночас генерал-лейтенант Наєв закликає до консолідації зусиль. Він наголошує, що не варто витрачати час на внутрішні чвари та розборки. Потрібно гуртуватись заради створення озброєння, військової техніки та посилення бойових порядків нашого війська, а також продуктивної комунікації з нашими західними партнерами.

"Зброя та боєприпаси до неї є визначальним чинником, який зокрема буде стояти на заваді імовірним спробам ворога атакувати там, де свого часу він був змушений втекти з території України", – зазначив Владислав Селезньов.

Більше про заяву Сергія Наєва

  • Очільник Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ Сергій Наєв, зазначив, що бойові дії можуть розширитись територією України та вийти за межі південних та східних областей.
  • Проте статися це може у випадку, якщо Росія продовжить нарощувати озброєння та збільшувати свій військовий потенціал. Ба більше, Росія звертається за допомогою до Північної Кореї та Ірану, які надають їй зброю та технології.
  • Водночас Україна, щоб протистояти ворогу має отримувати допомогу від західних партнерів. А скорочення допомоги, за словами Наєва, "сильно вдарить по нашій обороноздатності".
  • Генерал-лейтенант наголосив, що ЗСУ готуються до можливого розширення бойових дій на інші регіони України. Зокрема будується оборона, мінуються території та тренуються українські сили.