Росіяни "кидають все, що мають" у битву за Сєвєродонецьк. Це місто разом з Лисичанськом утворює міський конгломерат, і є останніми містами в Луганській області, які підконтрольні українській армії. Якщо росіянам вдасться їх захопити, вони зможуть вийти до адмінкордонів Луганської та Донецької областей, тим самим окупувавши всю Луганщину.

Варте уваги Путін віддав наказ захопити Луганську область до 1 червня, Донецьку – до 1 липня

Однак це намагання мало не за будь-яку ціну захопити Сєвєродонецьк може стати стратегічною помилкою, яку допустило російське військове керівництво. Таку думку висловив колишній посол США в НАТО та колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер.

Обговорюючи спроби росіян захопити Сєвєродонецьк, Волкер заявив, що "воно не таке важливе в боротьбі загалом, і я думаю, що українці зможуть перегрупуватися та дати відсіч".

Курт Волкер відзначає, що просування росіян було в цьому напрямку "надзвичайно повільним і хаотичним".

Тож поки росіяни "кидають все на Сєвєродонецьк", українці починають здійснювати контрнаступи у Харківській області та поблищу Херсона. Відтак ставка на бій за Сєвєродонецьк може стати стратегічною помилкою окупантів.

"Коли ця битва закінчиться, вони будуть суттєво виснажені", – переконаний Курт Волкер.

Помилковий підхід США

Курт Волкер прокоментував і ситуацію з тим, що президент США Джо Байден не хоче надавати Україні озброєння, з якого можна завдати удару по території Росії. Мова йде про ракетні системи залпового вогню з боєприпасами великої дальності – до 300 кілометрів.

Читайте також Пентагон допускає можливість ескалації бойових дій в Україні

За його словами, Байден підтримує США, але "намагається встановити обмеження". Курт Волкер це пояснив побоювання зі сторони адміністрації Байдена, що такими кроками вона може спровокувати Росію на використання ядерної зброї. Він такий підхід вважає помилковим. Адже навряд чи зараз Росія буде готова воювати з іншими країнами, окрім України.

"Я думаю, що це неправильне розуміння Росії. Я думаю, що Росія витрачає усі ресурси, щоб захопити Україну; останнє, що їм зараз потрібно – це відкрити ще один фронт", – відзначив Курт Волкер.

Відтак, за його словами, Сполучені Штати й далі мають робити все можливе, щоб допомогти українцям перемогти росіян і вигнати їх зі своєї країни.

Дивіться відео про те, чи піде Росія в наступ на Сумську область