Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів речник української делегації Тристоронньої контактної групи у Мінську Олексій Арестович. Він зазначив, що російське керівництво поділилось на 2 умовні партії.

До теми Росія ніколи не включить окуповану територію Донбасу до свого складу, – Гармаш

"Перша вважає, що Донбас є територією України, але має бути на російських умовах, які допоможуть забезпечити подальшу федералізацію України. Є партія, яка каже, що приєднаймо Донбас. Про це свідчить і проведення виборів, і збільшення видатків", – зазначив Арестович.

Він додав, що Росія намагається створювати сірі зони в політиці.

Росія порушує міжнародне право

За словами Арестовича, на дії Кремля Україна дає відповідь. Мовиться про заяви президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН і роботу в ТКГ, яка показує, що Росія порушує міжнародне право.

Також те, як вони провели вибори – це суперечить внутрішньому російському праву. Росія таким чином наражається на подальшу міжнародну ізоляцію,
– сказав речник ТКГ.

Арестович наголосив, що попри осуд Європарламенту та провідних країн світу, залишається відкритим питання, коли Росія зрозуміє безперспективність своїх дій та необхідність переходу на мирне врегулювання.

Олексій Арестович про військову агресію Росії на сході України: дивіться відео

Росія планує збільшити видатки на Донбас: що відомо

  • Кремль затвердив "Програму пришвидшеного соціально-економічного розвитку територій на 2022 – 2024 роки". Окуповану територію Донецької області там називають "Територія 1" ("Т1"), а окуповану Луганщину – "Територія 2" ("Т2").
  • Планують виділити за 3 наступні роки (2022 – 2024) 900 мільярдів рублів. Це 330 мільярдів гривень.
  • Представник одного з розвідувальних органів України розповів для ЗМІ, що "урядом Росії ухвалені сценарні програми, спрямовані на повну інтеграцію окупованого Донбасу в російську економіку".