ООН може притягнути Росію до відповідальності, – Зеленський

Таку думку президент Володимир Зеленський висловив під час свого виступу на засіданні Радбезу ООН. Про це повідомляє 24 канал.

Актуально Зеленський виступає на засіданні Радбезу ООН через удар по Кременчуку: онлайн-трансляція

Глава держави зазначив, що держава-агресорка порушує фундаментальні принципи ООН і міжнародного правопорядку. Попри це вона досі залишається у структурах ООН. Водночас якби будь-яка інша організація світу вбивала якийсь народ так, як Росія вбиває українців, то це б точно назвали тероризмом. Тому те, що карається на рівні організацій, має каратися й на рівні держави.

Росія не має права брати участь в обговореннях і голосуваннях щодо війни проти України. Я закликаю вас позбавити делегацію держави-терориста повноважень в Генеральній асамблеї ООН, і це можливо. Росія не має права залишатись у Радбезі,
– заявив Зеленський.

Він зазначив, що ООН має достатню силу, щоб притягнути до відповідальності державу-терориста. Адже розділ 7 Статуту Організації дозволяє створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування дій російських військових в Україні.

Якщо не покарати Росію, то вона може перенести терористичну активність на територію інших держав Європи і Азії. Тому діяти, за словами Зеленського, слід негайно.

До теми дивіться відео про те, як росіяни зловтішаються через удар по Кременчуку: