Загалом танк має виконувати функції вогневої підтримки, а не їхати колонами по 20 – 30 машин на противника, у якого є багато сучасної протитанкової зброї, як це робили росіяни. Про це 24 каналу розповів голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.

До речі Путін вихваляється російською технікою, поки ЗСУ успішно нищать її в Україні

Як має виглядати танковий наступ

Як і будь-яка зброя або техніка танк не є самодостатнім. Він є елементом великої системи – від авіації та ракетних військ до піхоти та логістики забезпечення.

Танк – один з елементів, і, відповідно, виконує у цьому всьому одну функцію. Його функція – це вогневе посилення механізованих мотопіхотних та піхотних підрозділів,
– пояснив Чмут.

За його словами, танк має виходити, завдавати вогневого ураження та ховатися за будь-які об'єкти на місцевості для того, щоб не наражати себе на удар протитанковими засобами. При цьому його мають прикривати від піхоти противника.

Зверніть увагу Чому росіяни не знищують техніку, яку залишають при втечі: пояснення Жданова

Чи змінилася тактика росіян

Наразі хід бойових дій змінився – набув більш позиційного характеру. Крім того, немає стрімкого просування жодної зі сторін, але є окремі тактичні наступи.

Активних наступальних дій, як були у березні – лютому немає. Відповідно, росіяни перейшли до більш оборонної тактики там, де ми наступаємо,
– зазначив Чмут.

"Танки більш розосереджені, закопані, замасковані та подекуди відведені на другу лінію для того, щоб не бути знищеними нашими коптерами", – підсумував голова фонду "Повернись живим".

На його думку, проблема росіян у застосуванні танків також полягає й у якості особового складу, його навченості та вмотивованості. Так, неважливо, який танк, головне – хто ним керує.

Т-72 – головний ударний танк росії

Якщо у вас танк з найкращими характеристиками, але абсолютно непідготовлений та невмотивований екіпаж, а командири не розуміють, як його застосовувати, то ТТХ (тактико-технічні характеристики – 24 канал) вам не допоможуть,
– наголосив Чмут.

За його словами, неважливо чи то Т-72, чи то Т-55, ключове – це екіпаж й усвідомлення сильних та слабких сторін, а також компенсація останніх за допомогою тактики застосування. Так, є багато різних версій Т-72, але загалом це радянський масовий танк, який на рівні з машинами Заходу 1970 років.

Повний стрім з Тарасом Чмутом: дивіться відео