Про це 24 Каналу розповіла Ольга Романова – голова благодійного фонду "Русь сидящая". На її думку, загострення на кордоні Білорусі та Польщі цілком логічне з точки зору ідеології Путіна.

Дивіться також Журналісти з'ясували, скільки техніки налічується в таборі вагнерівців у Білорусі

Чому в Росії заговорили про Польщу

Поки "Вагнеру" не давали важкої техніки, загрози, що надходили від його перебування в Білорусі, були мінімальними. Але потім весь Кремль почав говорити про Польщу. І в цьому контексті перекидання важкої техніки в Білорусь може суттєво змінити ситуацію.

Пропутінські ідеологи, які люблять розповідати про ядерні удари по західним країнам, вважають, що 5 стаття статуту НАТО не працює. Ймовірно, Путін думає схожим чином. Якою б безглуздою не була ця ідея, але саме вона дозволяє Кремлю готуватися до нападу на Польщу.

"Путін не вважає, що зможе виграти війну завдяки цьому. Але він сприймає напад на Польщу як шанс інтернаціоналізувати свій конфлікт із Заходом", – припустила Романова.

Російський диктатор припускає, що в такому випадку увага світової спільноти зосередиться саме на країні-члені НАТО, а підтримка України стане другорядною справою для Заходу.

Пригожину ж неважливо, де воювати. Найважливішим для нього є фінансування його угруповання. "Вагнер" пів року воював поблизу Бахмута, а тепер там навіть забули про цю точку на мапі.

Коли буде відданий наказ атакувати Польщу, Пригожин зробить це, навіть якщо шансів на успіх ця операція не матиме.

Ольга Романова про ПВК "Вагнера" у Білорусі: дивіться відео

ПВК Вагнера: останні новини

  • До Білорусі прибув вже 11 конвой із російськими найманцями. Оглядачі припускають, що незабаром вагнерівцям передадуть також бронетехніку.
  • За оцінками ДСПУ, в Білорусь прибуло вже понад 5 тисяч російських найманців. Такої кількості особового складу може бути достатньо для формування 2 бригад.
  • Тим часом британський парламент готується визнати "Вагнер" терористичною організацією. Це може вдарити по активам угруповання та його спонсорам.