Верстати ці італійського виробництва. Тобто докупити їх не можна. Завод виготовляв десятки стволів на рік. Зараз навряд чи він здатен наростити виробництво.

Читайте Плани Кремля зриваються на Донбасі

Техніка окупантів

Росіяни стягли просто колосальну кількість гаубиць Д-30 (саме до них виробляє стволи наш завод 9). Гаубиці не першої свіжості і, за моїми підрахунками, кожна з них робить 20 – 40 пострілів на день. Якщо вважати, що минуло 100 днів такої інтенсивності, багато гаубиць вже вимагають заміни стволів і їхня точність вже, ймовірно, сильно падає. При подальшому зносі може й стволи розривати.

Росія використовує (дуже грубо) 2 тисячі гармат, а за 6 місяців здатна замінити стволи на парі сотень, напевно. Так, у них, мабуть, є якісь запаси стволів до чогось. Але не факт, що їх уже не використовували під час розконсервації техніки.

Важливо Маніпуляції з правдою: як Росія дискредитує підтримку України Європою

Обмежені можливості

Ні, я не хочу сказати, що "через 2 – 3 тижні у русні закінчиться артилерія". Я хочу сказати, що Росія не має просто жодних можливостей "роками підтримувати таку інтенсивність".

Те, що вони роблять, радше схоже на похід ва-банк. Жодні їхні економічні дії не розраховані на обрій у кілька років і більше. Не схоже, що їхні військові дії розраховані на такі горизонти теж. За межами коротких горизонтів планування "хоч трава не рости".

Також цікаво – Парасюк спрогнозував переломний момент у війні: дивіться відео