Передовсім такі збори вперше оголосили влітку, а не як раніше на весні. Втім цю різницю Борис Бабін пояснює карантинними заходами.

Важливо Росія може вдатися до активних бойових дій через воду у Криму, – заступник очільника МЗС

Насправді важливо інше. Усі попередні путінські укази передбачали призов "запасних" на чіткий термін – до двох місяців. Втім нинішній указ жодних термінів тривалості призову не встановлює,
– зазначив експредставник президента в Криму.

Фактично, цей указ призиває владою Росії військовослужбовців запасу до особливого розпорядження. Тож політик вбачає в цьому відчутну загрозу.

"Цей указ можна вважати прихованою формою масової мобілізації в Збройні сили Росії військових запасу, на невизначений термін і в невідомому наразі обсязі", – заявив Борис Бабін.

Він також зауважив, що враховуючи географічні особливості Росії, повноцінне наповнення військ слід очікувати не раніше ніж через місяць. Втім цього разу він прогнозує навіть 40 – 50 днів.

Для чого Росії може бути потрібна мобілізація

  • Останнім часом у політичних колах триває багато обговорень на тему того, що Росія може вдатися до нового нападу на Україну з півдня. Росіяни можуть розширити окупацію Криму й на Херсонську область.
  • Причина – бажання росіян мати контроль за північнокримським каналом, який до окупації забезпечував потребу АР Крим у воді. Нині півострів на межі екологічної катастрофи.
  • Військове командування України теж не виключає можливість нового нападу Росії. Тому в Херсонській області посилили охорону об'єктів критичної інфраструктури.