Міністр енергетики Герман Галущенко у етері телемарафону заявив, що Росія атакує та атакуватиме українські енергетичні об'єкти. Водночас попри російські обстріли, блекауту в Україні не буде.

Дивіться також Сотні мільйонів євро, у тому числі на енергетику: Україна підписала меморандум з ЄІБ

Потрібно бути готовими

Попри впевненість, що блекауту не станеться, Галущенко також наголосив, що потрібно бути готовими до будь-яких сценаріїв. Він додав, що енергетики працюють на те, щоб найгірші сценарії не реалізувались.

На жаль, нема ніяких сумнівів у тому, що атаки ворога будуть продовжуватись. Проте енергосистема цілісна. Тотального блекауту в країні не буде,
– сказав міністр.

Він також зауважив, що досвід минулого календарного року показує, що енергетики дотримуються свого слова.

Окупанти повністю знищили Трипільську ТЕС

  • Під час нічного обстрілу України 11 квітня росіяни обстріляли Трипільську ТЕС. Об'єкт повністю знищено. Про руйнування Трипільскої ТЕС повідомив голова наглядової ради "Центренерго" Андрій Гота у коментарі "Інтерфакс-Україна".
  • Унаслідок обстрілу почалася масштабна пожежа в турбінному цеху. Наразі на підприємстві тривають роботи з локалізації вогню. На щастя, усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі.
  • Наразі ПАТ "Центренерго" втратило 100% генерації. До складу товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області, Зміївська ТЕС у Харківській області, Вуглегірська ТЕС у Донецькій області та відокремлений підрозділ "Ременерго" у Черкасах.