Скільки коштів нададуть Україні

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, у 2024 році Україна зможе отримати 560 мільйонів євро для різних проєктів.

Читайте також Отримання компенсації за працевлаштування ВПО: хто може розраховувати на виплати

Йдеться про проєкти в енергетиці, транспортній інфраструктурі, відновленні житла, а також ті, які підтримають економічне відновлення країни та український бізнес.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Відповідний меморандум підписали з головою ЄІБ (24 Канал – Європейський інвестиційний банк) Надією Кальвіно. Плануємо прискорити роботу над поточними проєктами та сфокусуватися на підготовці нових інвестицій ЄІБ у критичні державні та приватні ініціативи.

Шмигаль наголосив, що Меморандум сприятиме швидкому відновленню України та наблизить до Європейського Союзу.

Яка ситуація зі світлом в Україні

Після останніх масових атак Росії по критичній інфраструктурі України, ситуація з енергетикою погіршилася. Відтак, в ДТЕК попереджають про дефіцит електроенергії.

Як розповів ще раніше у коментарі 24 Каналу експерт з енергетики Володимир Омельченко, влітку на українців чекають обмеження через наслідки нещодавніх атак ворога. Перші відключення світла можуть відбутися орієнтовно у липні – серпні.

В липні – серпні з одного боку будуть виведені в ремонт блоки АЕС та ТЕС для підготовки до зими. А з іншого боку, у нас буде пік споживання пов'язаний з дуже спекотною погодою, бо скрізь збільшиться використання кондиціонерів. І тому в цей період прогнозується певний дефіцит потужності, що може призвести до планових відключень,
– зауважив Омельченко.

Водночас цієї зими дефіцит електроенергії може зрости ще більше. Це може відбутися через неспроможність відремонтувати усі потужності на 100%. Відтак, максимум на який варто чекати – 70%.