У такий спосіб, країна-агресор тисне на Захід, щоб він перестав підтримувати Україну. Про це 24 Каналу сказав заступник директора Центру дослідження армії Михайло Самусь.

Читайте також Путін нав'язує ескалаційну гру: чи відреагує світ на ядерні тренування Росії

Попереджувальний постріл

Чергові ядерні навчання були не про Україну, оскільки росіяни випробовували міжконтинентальні балістичні ракети. Крім того, проводилися навчання всієї тріади стратегічних ядерних сил, якими Росія погрожує США, а не тактичних, якими погрожує Україні.

Ймовірно, цей шантаж може бути продовжений відновленням ядерних випробувань, адже Росія вже кілька разів про це заявляла.

Це буде нібито попереджувальний постріл в повітря, щоб американці погодилися на російські умови щодо України,
– зазначив Самусь.

Країна-агресор прагне, аби Захід припинив допомогу Україні й примусив українську владу підписати угоду щось на кшталт "Мінська-3", у якій зафіксують окуповані території за Росією та забезпечать нейтральний статус України: недопуск нашої країни в НАТО та ЄС.

Я подіваюся, що адміністрація Байдена не піддається на цей шантаж. Проте тиск Кремля переважно націлений на Палату представників США, які зараз розглядатимуть питання виділення допомоги Україні. Серед республіканців є трампісти, які не просто говорять, а вимагають мирних переговорів з між Україною та Росію,
– зазначив заступник директора Центру дослідження армії.

Залишається сподіватися, що в Європі та США все менше політиків, які піддаються на цей шантаж, розуміючи, що вісь зла сформувалася, тож треба формувати міцний союз з Україною в рамках НАТО та зміцнювати спроможності напротивагу групі зла, яка руйнує світовий порядок.

Кого шантажує Росія, проводячи репетицію ядерного удару: дивіться відео

Ядерний шантаж Росії: останні новини

  • 25 жовтня Росія перевірила свою спроможність завдати потужного ядерного удару з повітря, землі й моря. Міністр вбивств Сєргєй Шойгу по відеозв'язку відзвітував Владіміру Путіну про те, як пройшла репетиція.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов прокоментував репетицію "масового ядерного удару" в Росії. На його думку, риторика спрямована на внутрішнього користувача та Захід.
  • Росія продовжує використовувати ядерну зброю для шантажу та залякування. За словами радника ОПУ Михайла Подоляка, така поведінка типова для країни-агресорки.