Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов прокоментував 24 Каналу репетицію ядерного удару Росії. За його словами, риторика спрямована на внутрішнього користувача та Захід.
Дивіться також Путін нав'язує ескалаційну гру: чи відреагує світ на ядерні тренування Росії
Навіщо Росія продовжує ядерний шантаж
"Нам особливо ніяк не потрібно це сприймати. Це вистава не для українців. Цілком очевидно, що нічого нового не сказано, не продемонстровано та не зроблено", – пояснив представник ГУР МО.
За словами Юсова, подібне видовище спрямоване на прокачування внутрішнього споживача російською пропагандою, аби показати "вождь все тримає під контролем й особисто натискає на кнопочки, Шойгу та вся команда присутні".
Також, як зауважив Андрій Юсов, вистава скерована на Захід з елементами ядерного шантажу. Однак це не підвищення ставок, адже нічого нового не відбулося.
Але для тих, хто грає у світі риторику "не треба загострювати ситуацію", риторику "умиротворення агресора" – це така ілюстрація "ось, що ми маємо на увазі". Глобально, нічого нового не відбулося. Ядерний шантаж – це вже не той козир, який допомагає Путіну. Однак спроби будуть і в майбутньому,
– пояснив Юсов.
Читайте також "Летючий Чорнобиль": Путін будує ядерну ракету, яка може вибухнути ще в Росії
Росія – загниваюча імперія з ядерною зброєю
Як пояснив Юсов, у Кремлі залишається обмежений вибір інструментів, як показувати свою суб'єктність та вплив на міжнародній арені після стратегічної поразки й не просто помилково злочинного рішення про повномасштабний напад на Україну.
Ні для кого не секрет, що Росія сьогодні не є наддержавою, не є світовою державою, не є державою першого порядку. Це у багатьох сенсах сировинний придаток, застаріла імперія,
– наголосив представник ГУР МО.
Юсов пояснив, що мала на меті ядерна вистава Росії: дивіться відео
На думку Юсова, Росія – це країна та режим "вигнанець", керівництво якого формальні воєнні злочинці. Крім того, Росія – це загниваюча імперія, але із ядерною зброєю. Тому росіяни так активно використовують цей один із небагатьох аргументів, який залишається наочною демонстрацією колишньої величі Росії.
Ядерні випробування Росії: що відомо
- У середу, 25 жовтня, Росія перевірила свою здатність завдати потужного ядерного удару із повітря, землі та моря. Міністр оборони Сєргєй Шойгу відеозв'язком звітував Владіміру Путіну про навчання, які, за його словами, були репетицією "масованого ядерного удару" буцімто у відповідь на ядерну атаку супротивника.
- Навчання включало випробувальний запуск ракет із шахти, атомного підводного човна та далекого бомбардувальника. Про це відзвітував начальник російського генштабу Валєрій Герасимов.
- Запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс" відбувся з космодрому "Плесецьк" по полігону "Кура" на Камчатці. Запуск балістичної ракети "Синява" відбувся з Баренцевого моря з атомного ракетного підводного крейсера стратегічного призначення "Тула".