Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що такою є типова поведінка для країни-агресорки. Насправді демократичний світ зацікавлений у технологічному, кар’єрному, еволюційному розвитку, а не в тому, щоб на когось нападати.
До теми Путін нав'язує ескалаційну гру: чи відреагує світ на ядерні тренування Росії
Росія хоче видати себе за жертву
Сьогодні немає жодних ознак того, що Росії хтось загрожує ядерною зброєю. Єдиний "табір", який готовий на когось нападати – це сама країна-агресорка та її умовні "сателіти", такі як Іран і Північна Корея. Всі вони просувають схожу концепцію: "ми маємо когось вбити, бо нам загрожують, ми живемо бідно, бо нам погрожують". Так ці країни хочуть пояснити своє невміння керувати.
Вони одночасно видають себе за жертву, на яку хтось начебто збирається напасти, чи погрожує. Водночас жорстоко вбивають людей інших країн,
– підкреслив Михайло Подоляк.
Він додав, якщо ядерна зброя з'являється у когось із вищезгаданих країн, то вони справді можуть її використати. Країни, які є високоморальними та свідомими, ніколи не застосують зброю масового ураження.
Радник голови ОПУ відреагував на ядерний шантаж Росії: дивіться відео
Чому Росія постійно вдається до шантажу
У Кремлі розуміють, що програють війну. Уже ніхто не вірить у "потужний спецназ" і російських десантників, про яких колись усім розповідали та навіть знімали фільми. Росія зазнає поразки у війні зі значно меншою країною. Щобільше, країна-агресорка продовжує погрожувати абсолютно не ядерним державам своєю ядерною зброєю.
Це проблема так званого глобального ядерного клубу, куди входять країни, які між собою домовились про те, що буде дві складові в глобальній ядерній безпеці – ядерне стримування та нерозповсюдження технології ядерної зброї,
– зауважив радник голови ОПУ.
Росія – єдина країна, яка постійно порушує такі домовленості, й невідомо чому світові інституції на це ніяк реагують. Адже країна-агресорка у різний спосіб пробує передати технології ядерної зброї й зовсім не для цивільних потреб.
Міжнародний регуляторний орган МАГАТЕ закриває очі на таку ситуацію й дозволяє Росії будувати електростанції в низці інших країн.
Там, де Росія спочатку будує мирні електростанції, атомні електростанції, там виникає спекулятивний компонент у тому, що, наприклад, можна передати й технології збагачення урану,
– наголосив Михайло Подоляк.
Як Росія шантажує ядерною зброєю
- У Кремлі повідомили, що відбулися тренування із завдання ядерного удару у відповідь. Для таких навчань використали стратегічні авіаносці, підводний човен, установку "Ярс". Через відеозв’язок за усім цим особисто спостерігав Владімір Путін. Згодом росіяни повідомили, що всі завдання виконали у повному обсязі.
- Такі тренування у ГУР МО назвали виставою та підкреслили, що вони спрямовані на внутрішнього російського споживача. Спроби ядерного шантажу будуть і в майбутнього, але вони вже перестали бути “козирем Путіна”.
- У жовтні Путін відвідав Китай, куди прибув із ядерною валізкою. Представник ГУР МО Андрій Юсов зауважив, що підстав додатково переживати немає, а Путін уже давно перегнув палку з ядерним шантажем, а його вплив значно менший, ніж він очікує. Юсов додав, що такі валізки навряд чи демонструють сміливість так званого президента Росії.