Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус розповів 24 Каналу, що у росіян єдиний аргумент – це ядерна зброя, і вони їм постійно спекулюють.

Дивіться також У Зеленського відреагували на рішення Путіна про ядерну зброю у Білорусі

Важлива реакція Китаю

На його думку, у них більше нічого не залишилось.

Коли росіянам наводиш приклади, що у світовій історії було лише декілька випадків, коли країна з ядерною зброєю програвала війни, наприклад Франція та Алжир чи США та В'єтнам. Все одно вони вважають, що ядерна зброя – це їхня козирна карта,
– вважає він.

Ус наголосив, що Кремлю потрібно було якось відповісти на заяву заступниці міністра оборони Великої Британії Аннабель Ґолді, що Україні надають снаряди, які мають уран. Саме тому росіяни одразу заявили, що це є ядерною зброєю.

Хоча дуже багато фахівці з озброєння заявили, що збіднений уран – це не ядерна зброя. Але для росіян важливіше, що там звучить слово "уран" і вони відразу відреагували. І для ескалації вирішили розмістити на території Білорусі ядерну зброю,
– зауважив експерт.

За його словами, важливо, як Китай відреагує на цей крок, адже він неодноразово наголошував, щоб Росія припинила використовувати ядерний аргумент.

"Схоже не домовились Сі Цзіньпін та Путін в Москві", – припустив Ус.

Навіщо Путін хоче розмістити ядерну зброю в Білорусі: дивіться відео

Заяви Путіна дратують колективний Схід

На його думку, Путін цим вчинком ще більше прив'язав до себе Білорусь

Але це поки що тільки заяви. Він дуже сильно тиснув на Лукашенко, щоб той надав наказ своїм збройним силам підтримати Росію. Але такого наказу протягом вже 13 місяців не було. І є обережні оптимістичні припущення, що й не буде,
– вважає співрозмовник.

Він наголосив, що Захід найбільш турбують заяви Росії про ядерну зброю, і в Москві це розуміють. Але вони не помічають, що ці заяви дратують не лише Захід, але й колективний Схід. Індія вже жорстко заявляла Росії, що не варто використовувати ядерний аргумент, Китай м'якше про це говорив.

"КНР побудувала дуже потужну економіку завдяки співпраці з США та Індією. Їм надавались технології, і завдяки цьому КНР перетворилась на головну фабрику світу. Але Китай можуть позбавити цих можливостей і перенести виробництво в Індію. Тому Пекіну бажано не йти на загострення з Заходом", – відзначив Іван Ус.

Заява Владіміра Путіна щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі

  • Владімір Путін заявив, що Росія розмістить свою ядерну зброю у Білорусі. У такий спосіб кремлівський диктатор вирішив залякати світ у відповідь на заяву Великої Британії про надання Україні боєприпасів зі збідненим ураном.
  • Путін наголосив, що Лукашенко неодноразово прохав його розмістити ядерну зброю в Білорусі. До 1 липня на території Білорусі завершать будівництво сховища для тактичної ядерної зброї.
  • За словами очільника Кремля, вони вже допомогли білорусам переобладнати 10 типів літаків, готових до застосування тактичної зброї, також передали "Іскандер". З 3 квітня розпочинається навчання екіпажів. Крім того, почнеться будівництво сховища для ядерної зброї.
  • Путін зазначив, що мова не йде про надання Білорусі ядерної зброї, щоб нею міг користуватися Алєксандр Лукашенко. Кремль розмістить свої ядерні сили на території Білорусі і, як вже звично, буде експлуатувати її територію та лякати Захід зброєю масового ураження.