У портфелі міститься нібито безліч кнопок. У розділі під назвою "Команда" є дві кнопки: біла кнопка "запуск" і червона кнопка "скасувати". Про це детальніше розповіли журналісти Reuters.

Читайте також Путін заявив, що розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі у відповідь на дії Британії

Що відомо про "ядерний портфель" та чи існує "червона" кнопка

В Reuters пояснили, що згідно з ядерною доктриною Росії, саме президент є кінцевою особою, яка приймає рішення щодо використання ядерної зброї. Варто зауважити, що тут мовиться, як про стратегічне, так і про нестратегічне озброєння.

"Ядерний портфель", або ж "Чегет" (назва стосується гори Чегет, що у Кавказі), – спеціальний портфель, який є інструментом комунікації для президента та його військового командування. Відомо, що "ядерний портфель" перебуває з президентом Росії "в усі часи".

Зазначають, що, скоріш за все, міністр оборони Сергій Шойгу та начальник генштабу Валерій Герасимов також мають такі портфелі.

Reuters, посилаючись на сюжет російського телеканалу "Звезда" 2019 року, зазначають, що в одному портфелі є безліч кнопок. А у розділі "Команда" є дві кнопки:

  • біла кнопка – "запуск"
  • і червона – "скасувати".

Портфель нібито активується за допомогою спеціальної картки. Якби ядерна атака підтвердилася – Путін міг би швидко передати наказ про завдання удару.

Якби Росія вважала, що зіткнеться зі стратегічною ядерною атакою, президент через портфелі направив би прямий наказ про запуск командуванню Генерального штабу та командним підрозділам резерву, які мають ядерні коди. Такі замовлення швидко спускаються по різних системах зв'язку підрозділам стратегічних ракетних військ, які потім обстрілюють США та Європу,
– пояснили у виданні.

Зверніть увагу Запрошення до торгу, – Світан про заяву Путіна щодо постачання ядерної зброї в Білорусь

У Росії великий ядерний потенціал, проте далеко не всі снаряди є боєздатними

Країна-агресорка має значно більшу перевагу у кількості тактичної ядерної зброї над США та НАТО. Штати припускають, що Росія має близько 2 000 робочих тактичних боєголовок. Водночас у Вашингтона їх наразі всього близько 200.

Ці боєголовки можуть доставлятися за допомогою різноманітних ракет, торпед і гравітаційних бомб з морських, повітряних або наземних військ. Їх навіть можна було просто загнати в район і здетонувати,
– повідомили Reuters.

До слова, загальна кількість ядерних боєголовок, які контролює Путін, у 2022 році сягнула 5 977 одиниць. Водночас Джо Байден тримає під контролем 5 428.

Однак, у великої частини ядерного потенціалу Росії, найімовірніше, вже збіг термін придатності. Росія не перевіряла стан боєголовок з часів розпаду Радянського Союзу, тому, скоріш за все, лише половина з них придатні до застосування.

"Ядерна валізка" Росії – просто іграшка, – ексрозвідник

Колишній керівник Управління кримінальної розвідки Валерій Кур запевняє, що "ядерний портфель" Росії – це автоматизована система управління, якою Путін не зможе скористатися. Він зазначив, що весь ядерний потенціал Росії – це легенда, яку вигадали ще у Радянському Союзі.

Це іграшка та вигадка. Тому будемо ставитись до цього, як до чергової картинки. Сидять Герасимов та Шойгу, думають, що у них "друга армія світу". Я як розвідник точно знаю, що це пустота. Так само як і ядерні війська,
– підкреслив Валерій Кур.

У США відреагували на заяву Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі

Владімір Путін заявив, що розмістить на території Білорусі тактичну ядерну зброю. Високопосадовець американської адміністрації зазначив у коментарі Reuters, що наразі немає ознак того, що Росія таки застосує цей тип озброєння.

Він також додав, що США залишаються відданими колективній обороні альянсу НАТО. Додамо, що російський президент не уточнював, коли саме Білорусь отримає ядерну зброю.