Від російських обстрілів щодня потерпає правобережжя Херсонщини. Про це 24 Каналу розповіла журналістка з Херсона Євгенія Вірлич, зауваживши, що місцеві вже дуже добре розрізняють звуки різних видів зброї.

Читайте також Рік минув – проблем не поменшало: як Херсонщина досі потерпає від підриву греблі Каховської ГЕС

Що передує обстрілу КАБами

Люди чують навіть найменші звуки. Найбільше вони помітні у приватному секторі, Бериславському районі. Там однозначно зрозуміло, що летить КАБ. Натомість у місцях, де більше забудов, підліт авіабомби чути не настільки добре.

Прильоту КАБа завжди передує дуже потужна розвідка БпЛА. Тобто всі російські дрони постійно літають, переслідують пересічних людей. Оскільки рух на трасах невеликий, то безпілотник може легко побачити транспорт, який рухається,
– розповіла журналістка з Херсона.

Дуже часто окупанти своїми дронами переслідують цивільний транспорт, щоб спустити на нього вибухівку. Після цього через якийсь час неподалік прилітає КАБ. Це відбувається постійно. Росія проводить системні обстріли мирних населених пунктів артилерією та авіабомбами.

Обстріли Херсонщини: що відомо

  • Мирне населення правобережної Херсонщини перебуває під обстрілами. Найчастіше вибухи лунають вранці та ввечері. Через обстріли у людей проблеми з комунікаціями, електроенергією, відсутній зв'язок. Окупанти навмисно стріляють так, щоб люди якнайдовше були без електрики.
  • У ніч на 12 червня росіяни навмисно цілились по енергетиці Херсонщини. Були частково пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури. Через це в області можуть застосовувати аварійні відключення. Щоб уникнути витоку інформації енергетики навіть не оприлюднюють графіків відключень.
  • Росіяни можуть готувати провокацію на Херсонщині, яка призведе до загибелі мирних жителів. Так пропагандисти розповідають, що з Києва в область нібито прибули українські військкори, які хочуть фільмувати російські злочини. Насправді окупанти можуть самі готуватися подібні атаки, щоб потім звинуватити в них Україну.