Так, за даними російських ЗМІ, Київ нібито готує у Херсоні провокацію з інсценуванням загибелі мирних жителів. Однак, як відомо, подібні "закиди" у бік української влади, з незрозумілих причин, на жаль, закінчувалися жахливими злочинами російських загарбників. Про те, що кажуть у Херсонській ОВА стосовно цієї ситуації, читайте далі у матеріалі.

Дивіться також Росіяни кажуть, що "знищили" українські кораблі: у ВМС відреагували на брехню ворога

Росіяни заявили чергову брехню

РосЗМІ стверджують, що 28 травня з української столиці до Херсона начебто прибула група режисерів документального кіно та воєнних кореспондентів, загальна кількість яких сягає 13 осіб.

Пропагандисти брешуть, що це необхідно нібито для оперативного інсценування ударів російської армії по об'єктах цивільної інфраструктури міста. Однак абсурдність заяв росіян на цьому не закінчується.

Вони кажуть, що нібито за словами представника підпілля, особи, які прибули до Херсона, пройшли якусь підготовку під керівництвом фахівців Великої Британії та Сполучених Штатів.

Групою буцімто здійснюватиметься фото-, відеозйомка раніше зруйнованих об'єктів цивільної інфраструктури та монтаж постановочних роликів, які потім публікуватимуть в українських та закордонних ЗМІ.

Подібні звинувачення – небезпечні

Очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін звернувся до громадян та повідомив, що росіяни поширюють чергову ІПСО стосовно того, що нібито у Херсоні "планується провокація з інсценуванням загибелі мирних жителів".

Однак, за його словами, російські окупанти уже півтора року нищать Херсон, калічать і вбивають херсонців, б'ють по цивільних об'єктах. Тому очевидно, що єдина загроза для містян – це російські військові. І саме від них зараз можна очікувати страшних провокацій.

Дорогі херсонці, будь ласка, найближчим часом без гострої потреби не пересувайтеся вулицями. І обов'язково реагуйте на сигнали повітряної тривоги. Бережіть себе та своїх рідних,
– додав Прокудін.

У Херсонській ОВА застерегли щодо нової російської ІПСО: дивіться відео

Росія не вперше здійснює провокації та звинувачує Київ

  • У червні 2023 року Кремль виділив аж 6 мільйонів доларів на те, щоб поширювати фейки про підрив Каховської ГЕС. Окупанти хочуть дискредитувати українське військове командування та державних діячів.
  • Українські розвідники пояснили, що Росія насправді хоче "перекласти відповідальність" за підрив дамби на Україну. Втім, навіть у Білому домі заявили, що відповідальність за знищення Каховської ГЕС несе Росія.
  • Служба безпеки України 9 червня оприлюднила перехоплення розмови російських загарбників. Воно підтверджує, що Каховську гідроелектростанцію підірвала російська диверсійна група. До речі, вороги контролюють станцію з лютого 2022 року.