Санкції Сполучених Штатів проти "Північного потоку-2" у Росії називають "відкритим протекціонізмом". Вони вважають, що в ЄС це розуміють. Про це заявив віцепрем'єр Росії Олександр Новак в інтерв'ю російському "РБК".

Читайте також Чи "поховають" США "Північний потік-2": що думає Кулеба

Що заявив Новак

Це всі розуміють, зокрема країни, які зацікавлені в реалізації цього проєкту – європейські країни й компанії. Вони підтримують проєкт і я впевнений, що з урахуванням цієї підтримки він буде реалізований,
– сказав він.

Віцепрем'єр додав, що за допомогою економічних обмежень Вашингтон сподівається просувати на ринку свій зріджений природний газ. Утім, на думку Новака, інструменти, якими користуються США в боротьбі з російським газопроводом, "абсолютно неконкурентні".

Коротко про "Північний потік-2"

  • Проєкт російського Газпрому передбачає будівництво трубопроводу, через який мають транспортувати природній газ з Росії у Європу в обхід України.
  • Проти його будівництва виступила низка європейських країн, які побоюються узалежнення від Росії.
  • У грудні 2019 року Конгрес США ввів санкції, спрямовані на послуги з прокладання труб для "Північного потоку-2" на великій глибині. Внаслідок цього, швейцарська компанія, яка займалася будівництвом газопроводу, миттєво зупинила роботи.
  • Газогін готовий на понад 90%, наразі його будівництво призупинене.
  • 15 січня 2021 року російська баржа може продовжити укладати труби у територіальних водах Данії.