Туди входять навіть сини кремлівських VIP-персон та 10 членів путінської "Єдіной Росії". Для всіх VIP-персон видають додаткові засоби захисту.

Дивіться також Те саме, що й в Авдіївці: розвідка Британії вказала на небезпечну тактику Росії у Часовому Яру

Що розвідники кажуть про російський спецпідрозділ

У Міноборони Великої Британії повідомили, що чоловік відомої російської блогерки Олени Бліновської вступив до підрозділу російської армії. Він пішов служити, щоб її не ув'язнили через звинувачення в ухиленні від сплати податків.

Олексія Бліновського 16 квітня 2024 року сфотографували під час служби у спеціально створеній військовій частині збройних сил Росії "Барс Каскад" біля України.

За даними Міноборони Великої Британії:

  • підрозділ створив заступник голови Держдуми з оборони Дмитро Саблін;
  • він в основному бере участь в операціях з безпілотними літальними апаратами. Зазвичай вони діють далеко від лінії фронту;
  • активний спецпідрозділ з жовтня 2022 року.

Вербування до спецпідрозділу "Барс Каскад", ймовірно, дозволить діячам російської еліти обійти встановлені законом вимоги російської військової служби з гарантованою безпекою та потенційно здобути прихильність Кремля,
– зазначили британські розвідники.

Росія хоче набрати 300 тисяч контрактників

  • Росія щодня втрачає на війні орієнтовно до тисячі або й більше солдатів. Та Кремль не припиняє війну й продовжує збирати громадян.
  • Так, ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп розповів, що Кремль збирає на війну менше, ніж 30 тисяч контрактників на місяць. Адже у багатьох регіонах Росії подорожні за підписання контракту складають вже 11 тисяч доларів. Це свідчить про труднощі з набором контрактників.
  • За словами Шарпа, після українського наступу вороги зазнавали великих втрат і тепер самі почали наступ, який триває й досі. Якщо їх не компенсувати, то дуже швидко вороги видихнуться.
  • Перед цим розвідка Британії заявила, що Росія хоче залучити на війну у 2024 році орієнтовно 400 000 військовослужбовців за контрактом.