Росія продовжує показово бряцати зброєю перед Альянсом. Так, 19 червня, вона запускала крилаті ракети поблизу Норвегії.

Дивіться також США хочуть призупинити виконання замовлень на ракети до Patriot заради постачання Україні, – FT

Провокація Кремля

Два ядерні підводні човни "Сєвєродвінськ" і "Орел", перебуваючи у зануреному положенні, вдарили крилатими ракетами типу "Калібр" і "Граніт" по уявній флотилії десантних кораблів. Зазначається, що судна нібито вразили цілі, розташовані на відстані 170 кілометрів.

Пуски ракет відбулися у районі півострова Рибачий, поблизу морського кордону з Норвегією, у східному напрямку, в бік півострова Канін.

У Північному флоті Росії уточнили, що навчання в Баренцовому морі були частиною "плану бойової готовності".

Нагадаємо, що провокації на морі, спрямовані проти НАТО, Москва влаштовує не вперше. Нещодавно вона самовільно спробувала змінити кордони у Балтійському морі.

  • 21 травня на сайті російського уряду з'явився так званий наказ про "односторонню зміну кордону" з Литвою та Фінляндією в Балтійському морі.
  • Там міноборони Росії висловлювало намір визначити частину вод на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області, як свої внутрішні морські води.
  • Також пропонувалися зміни до координат біля островів Йяхі, Соммерс, Голланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також поблизу північного вхідного мису річки Нарва.
  • 23 травня Естонія заявила, що російські прикордонники познімали буї, встановлені на естонській половині річки Нарва.
  • В ЄС і НАТО закликали Росію прокоментувати свої дії.
  • Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель висловив невдоволення через односторонні дії Росії на естонсько-російському кордоні. Він закликав агресорів повернути буї, які демаркують кордон на річці Нарва.