Речник Держдепу США Метью Міллер висловив занепокоєння через те, що Кремль сіє плутанину на кордонах в країнах Балтії та Балтійського моря. Він наголосив на тому, що Москва має пояснити свої дії.

Дивіться також Захотіли "розширити" свої кордони: Кремль вдався до чергової провокації проти НАТО

Провокації Кремля – у полі зору

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель також заявляв про невдоволення через односторонні дії Росії на естонсько-російському кордоні. Він наголосив на необхідності повернення буїв, які демаркують кордон на річці Нарва.

Цей прикордонний інцидент є частиною ширшої схеми провокаційної поведінки та гібридних дій Росії, в тому числі на її морських і сухопутних кордонах в регіоні Балтійського моря. Такі дії є неприйнятними. Європейський Союз очікує від Росії пояснень щодо зняття буїв та їх негайного повернення,
– констатував Боррель.

За інформацією естонської Прикордонної служби, російські прикордонники без попередження прибрали понад 20 буїв. Ці навігаційні знаки відіграють ключову роль у запобіганні ненавмисного входження суден у внутрішні води Росії, що може призвести до міжнародних інцидентів.

Більше про ситуацію з кордонами

  • Слід згадати, що 21 травня на сайті російського уряду з'явився так званий наказ про "односторонню зміну кордону" з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі. Ініціативу подало Міністерство оборони Кремля, але після розголосу документ зник зі сайту.
  • Крім того, 23 травня Естонія заявила, що російські прикордонники познімали буї, встановлені на естонській половині річки Нарва. Через інцидент тимчасового повіреного у справах Росії Ленара Салімулліна викликали в МЗС.
  • Водночас джерела 24 Каналу в Євросоюзі констатують, що у такий спосіб Москва намагається перевірити терпіння Заходу. Високопосадовець ЄС заявив, що Кремлю було цікаво дізнатися, якою буде відповідь Брюсселя на подібні витівки.