Про це заявив високопосадовець ЄС на умовах анонімності, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. Зазнаймо, що про інцидент на підконтрольній Кремлю частині водойми стало відомо у п'ятницю, 24 травня.

Дивіться також В Естонії закликали відправити війська НАТО до України для навчань: є країни, які вже це зробили

Москва не полишає провокацій

Відповідні дії Росії в ЄС називають провокаціями. Очікується, що під час засідання Ради Європейського Союзу з питань закордонних справ Жозеп Боррель виступить "із сильною заявою".

Це російські провокації, які намагаються перевірити, якою буде наша реакція та якою буде наша відповідь,
– сказав єврочиновник, що бажає залишитись анонімним.

Слід сказати, що саме в ніч на 23 травня російська прикордонна служба "в односторонньому порядку зняла світлові буї, встановлені Естонією для демаркації кордону з Росією на річці Нарва".

Де протікає річка Нарва між Естонією та Росією: дивіться на карті від Google maps

Після цього тимчасового повіреного у справах Росії в Естонії Ленара Салімулліна 24 травня викликали в естонське Міністерство закордонних справ. Відповідну новину озвучив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.

У Талліні наголошують, що це "провокаційний прикордонн інцидент", який добре вписується у ширшу модель провокаційної поведінки Росії, зокрема на її кордонах із сусідами. Естонія має намір вимагати повернення буїв.

Після початку повномасштабного вторгнення естонські прикордонники в односторонньому порядку вирішили встановити буї, до того це було за згодою обох сторін. Власне, буї потрібні для того, позначити лінію кордону і допомогти рибалкам і туристам випадково не потрапити на територію Росії.

Дивіться також Прибутки від заморожених активів можуть використати для фінансування ОПК України, – джерело

Кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі водночас передавала, що посадовці Європейського Союзу на умовах анонімності наголошували на непохитній підтримці України.

Крім того, за словами одного з чиновників, якщо Путін дійсно готовий зупинити бойові дії, то він може вивести свою армію просто зараз. Так він прокоментував публікацію Reuters щодо готовності Кремля заморозити війну.