Так на умовах анонімності прокоментував публікацію Reuters високопосадовець ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Чому Путін заговорив про перемовини: військовий експерт пояснив задум диктатора

"Завтра все може закінчитися, якщо він виведе війська"

У Євросоюзі кажуть, що стратегія щодо допомоги для України не зміниться. Джерело визнає, що ЄС має постачати зброю та снаряди швидше порівняно з тим, як зростають потреби України.

І хоча Путін намагається збільшити виробництво зброї в Росії та закупити її в Північній Кореї чи Ірані, Євросоюз реагує на це через санкції та завдяки чеській ініціативі щодо закупівлі снарядів в третіх країнах.

Я думаю, що наша позиція на рівні ЄС не змінилася. І разом з нашими партнерами з США ми продовжимо надавати всю необхідну підтримку, якої потребує Україна, щоб уникнути будь-якої невдачі й поразки, яка буде катастрофічною не тільки для України, але й для нас,
— сказав високопоставлений дипломат ЄС.

Інший європейський високопосадовець заявив, що війна може закінчитися просто зараз, якщо Путін відведе свої війська.

Путін розпочав цю війну, саме він напав на Україну. Він бомбардує українські міста щодня. Завтра все може закінчитися, якщо він виведе війська (з України),
— відреагував єврочиновник на публікацію Reuters щодо "готовності" Путіна заморозити війну.

Що кажуть в МЗС

  • Міністр закордонних справ пояснив мету анонімних заяв російських джерел про нібито готовність Путіна заморозити війну на нинішній лінії зіткнення.
  • Кулеба риторично запитав, чому ворожі джерела раптом повідомляють ЗМІ, нібито диктатор готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення. Насправді все дуже просто.
  • "Путін відчайдушно намагається зірвати Саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху. Його оточення посилає ці фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, попри те, що російські війська продовжують жорстоко атакувати Україну", – наголосив Дмитро Кулеба.
  • Також дипломат зауважив, що наразі Путін не має жодного бажання припинити агресію. Тільки принциповий та об'єднаний голос світової більшості може змусити його обрати мир, а не війну.
  • "Це те, чого покликаний досягти Саміт миру. Ось чому він так його боїться", – пояснив голова МЗС.
  • Міністр додав, що саме тому так важливо, аби на Саміті були присутні якомога більше лідерів з усіх континентів і частин світу.
  • "Коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру", – зауважив Кулеба.