Так Дмитро Кулеба пояснив мету анонімних заяв російських джерел про нібито готовність Путіна заморозити війну на нинішній лінії зіткнення.

Дивіться також Путін прагне припинити війну, змусивши Україну визнати поточні лінії фронту, – Reuters

Путін боїться Саміту миру

Кулеба зазначив, що оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність диктатора до припинення вогню.

Чому російські джерела раптом повідомляють ЗМІ, що Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення? Все дуже просто. Путін відчайдушно намагається зірвати Саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху. Його оточення посилає ці фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, незважаючи на те, що російські війська продовжують жорстоко атакувати Україну,
– написав Кулеба.

Голова МЗС наголосив, що наразі Путін не має жодного бажання припинити агресію. Тож "лише принциповий та об'єднаний голос світової більшості може змусити його обрати мир".

Це те, чого покликаний досягти Саміт миру. Ось чому він так його боїться,
– додав Кулеба.

Міністр зауважив, що саме тому так важливо, щоб на Саміті миру були присутні якомога більше лідерів з усіх континентів і частин світу. Адже "коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру".

Нагадаємо, що перший глобальний Саміт миру відбудеться 15 – 16 червня у Бюргенштоці. Він має стати платформою для діалогу щодо способів досягнення всеохопного, справедливого та тривалого миру в Україні згідно зі Статутом ООН і нормами міжнародного права.

На перший Саміт миру запросили лідерів усіх країн, окрім Росії.