Відповідне рішення США оголосили 20 червня. Про це виданню повідомили двоє людей, обізнаних про рішення.

Дивіться також Дорогі, ефективні та випробувані Україною: як ЗРК Patriot допомагають закрити небо

Оголошення США забезпечить Україні додаткові системи ППО

Минулого тижня під час візиту до Італії Джо Байден заявив, що він заручився зобов'язаннями щодо постачання додаткових систем ППО в Україну. Зокрема ракетних батарей Patriot.

Нове оголошення США закріпить зобов'язання Байдена перед Києвом і забезпечить Україні отримання систем Patriot, необхідних для захисту міст і критично важливої інфраструктури.

Варто зауважити, що Польща, Румунія і Німеччина входять до переліку європейських країн із відкритими замовленнями на системи Patriot.

Іспанія також очікує від США пускові установки Patriot, а коаліція країн НАТО в січні розмістила замовлення на 1 000 ракет до цих систем.

Оновлено. Згодом у Financial Times уточнили, що насправді Вашингтон призупинить постачання до інших держав не самих систем Patriot, а ракет для них.

До слова, також 20 червня стало відомо, що Румунія надасть Україні систему Patriot. Хоч президент Румунії Клаус Йоганніс отримав доповідь Міноборони про те, що зараз "невдалий час" для відправки системи Patriot в Україну.

Раніше міністр оборони Анджел Тилвар неодноразово виступав проти такого рішення, тому що вважає Patriot "незамінним для захисту національної території".