В Офісі генерального прокурора у відповіді на офіційний запит журналістів повідомили, що під час удару по Оленівці був використаний реактивний термобаричний гранатомет. Такий висновок отримало слідство після проведення комплексної експертизи зброї та слідів і обставин її використання.

Дивіться також Це була ніч пекла, я дивом вцілів, – звільнений азовець розповів деталі теракту в Оленівці

Слідчі допитали 13 повернутих військовополонених

В Офісі генпрокурора зазначили, що призначені 57 судово-медичних експертиз щодо встановлення причин смерті загиблих, з яких 16 наразі встановлюють.

Також допитали 13 повернутих військовополонених, які утримувалися в одному з приміщень виправної колонії, де стався вибух.

Слідчі Головного слідчого управління СБУ здійснили досудове розслідування, а прокурори Офісу генпрокурора – процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом загибелі та отримання поранень різного ступеня тяжкості внаслідок вибуху в період з 22:00 28 липня 2022 року до 01:00 29 липня 2022 року людьми, які утримувалися на території колишньої виправної колонії №120 в Оленівці Волноваського району Донецької області.

Попередньо справу кваліфікують за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України.

Що відомо про теракт в Оленівці

  • Рік тому, у ніч з 28 на 29 липня 2022 року, росіяни здійснили теракт в Оленівці, жертвами якого стали близько 40 українських військовополонених.
  • Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm інформувала, що Росія могла вчинити теракт в Оленівці термобаричною зброєю.
  • Принцип дії цієї зброї полягає в тому, що реактивний термобаричний гранатомет створює масивний вибух та генерує великий тиск та температуру.
  • Версію про термобаричну зброю підтвердив і генпрокурор Андрій Костін. У серпні 2022 року він інформував, що окупанти, за попередніми висновками експертів, застосували під час теракту в Оленівці термобаричну зброю.
  • Як розповіли в Офісі генпрокурора, росіяни, швидше за все, застосували вогнемет "Джміль", "Джміль-М" або "Рись".
  • Зазначимо, що Росія всіляко приховує факт теракту в Оленівці та перешкоджає розслідуванню.