Кримська декларація чітко зафіксувала, що США готові дотримуватися політики не визнання окупації до моменту повного відновлення державного суверенітету України. Про це Дмитро Кулеба написав у своєму твіттері.

До слова Ноу-хау від окупантів: кримчан з українським паспортом штрафують при перетині кордону

Я щиро вдячний США, які кілька днів тому підтвердили політику невизнання окупації Криму. Вони надіслали Москві чіткий сигнал: незаконна окупація, заснована на військовій силі, ніколи не втримається, вона тимчасова, а тому одного дня завершиться,
– наголосив глава МЗС.

Він висловив переконання, що Москва втратила свої шанси "нормалізувати" незаконну окупацію українського Криму. Водночас міністр знову заговорив про потребу посилювати санкії проти Росії.

"Порушення прав людини й мілітаризація Криму, що зростають, вимагають посилення тиску на Кремль. Потрібно, аби він завершив окупацію та повернув тимчасово окупований півострів Україні", – наголосив Дмитро Кулеба.

Кримська декларація: коротко

  • Це документ у формі заяви держсекретаря США Майка Помпео. У ньому держсекретар говорить про невизнання анексії Росією українського Криму.
  • У Держдепі порівняли документ до декларації Веллеса – документу, яким у 1940 році США засудили окупацію Радянським Союзом країн Балтії.
  • Кримську декларацію підтримали Німеччина, Британія, Польща, країни Балтії, Євросоюз і ще багато інших країн. Серед них є навіть Італія, яка в багатьох питаннях виступає союзником Росії.