У Росії повідомили, що уважно стежать за розвитком ситуації в Афганістані після переходу влади в цій країні до представників "Талібану".

Читайте також Росія заявила про "хороші" відносини з терористами Талібану

Москва вже налагодила зв'язок з талібами

Встановлено (Росією – 24 канал) робочі контакти з представниками нової влади з метою забезпечення безпеки російських закордонних установ,
– йдеться у повідомленні.

Посольство Росії в Кабулі продовжує функціонувати в штатному режимі.

Крім того, у Москві вважають, що ситуація в Афганістані нібито стабілізувалася. Мовляв, таліби приступили до забезпечення громадського порядку, підтвердили гарантії безпеки місцевих жителів і іноземних дипмісій.

Росія також закликала всі афганські сторони "утримуватися від насильства і сприяти врегулюванню ситуації мирним шляхом". Хоча саме "Талібан" є терористичним рухом та регулярно проявляє агресію.

Зверніть увагу Вслід за Росією: Китай готовий до "дружніх відносин" з "Талібаном"

Росія та Китай хочуть визнати талібів

Видання Daily Mail повідомляє, що Китай, Росія, Пакистан та Туреччина мають намір офіційно визнати панування талібів в Афганістані.

  • Зокрема, нещодавно китайські державні ЗМІ публікували фото, на яких міністр закордонних справ Ван Ї стояв пліч-о-пліч з представниками "Талібану". Після цього у Пекіні заговорили про готовність до поглиблення "дружніх і корпоративних" відносин з "Талібаном". Там також запропонував терористам економічну підтримку й інвестиції для відновлення Афганістану.
  • У Кремлі ж зазначили, що не планують евакуювати посольство Росії в Кабулі. Адже терористи-таліби мають "хороші відносини з Росією".