Про це у МЗС держави-агресорки повідомили ввечері 28 січня. У відомстві цинічно заявили, що це – вимушена відповідь на "безглузду політику односторонніх обмежень щодо Росії"

До теми Нові санкції: ЄС, Велика Британія та США готують "подарунок" Росії

Російське МЗС розкидається звинуваченнями

У Москві бідкаються через те, що Європа засуджує російську агресію проти України, зокрема – окупацію Криму. Ба більше, там із особливою зухвалістю звинувачують ЄС у "насаджуванні норм свого законодавства".

Далі у відомстві здивували ще більше – заявили, що Росія нібито живе за нормами міжнародного права на основі Статуту ООН. Це при тому, що саме Кремль ще у 2014 році розв'язав війну проти України.

Москва скаржиться на "антиросійську політику"

У відомстві не уточнили, про кого саме із європейських представників мовиться. Проте зауважили, що у список потрапили люди, які, на їхню думку, несуть "персональну відповідальність за просування антиросійської політики та заходів, які утискають права російськомовних жителів та ЗМІ".

Під обмеження потрапили:

  • керівники окремих європейських приватних військових компаній, які діють у різних регіонах світ;
  • представники силових структур, органів законодавчої та виконавчої влади низки країн-членів ЄС.

Як наголосили у російському МЗС, аби проінформувати представництво Європейського союзу у Росії, туди вже направили відповідну ноту.

Як відреагували в Євросоюзі

У відповідь на таку гучну заяву з Москви в Євросоюзі вже висловили жаль. Там наголосили, що рішення про заборону в'їзду позбавлене будь-якого правового обґрунтування й прозорості. Тож неодмінно буде відповідна реакція.

Росія продовжує підігрівати атмосферу напруженості в Європі замість того, аби сприяти деескалації,
– мовиться в офіційній заяві.

ЄС хоче розширити санкції проти Росії

  • За інформацією ЗМІ, в Євросоюзі хочуть додати до санкційного списку ще 5 осіб або організацій з Росії. Все через окупацію українського Криму. Кого стосуватимуться обмеження – поки не кажуть, аби ці люди не змогли їх уникнути.
  • У виданні Bloomberg стверджують, що Німеччина нібито хоче "винятків" для енергетичного сектора. Мовляв, постачання енергії в Європу може опинитися під загрозою у випадку введення санкцій.

Захід змушує Путіна до діалогу: дивіться відео