Таке повідомлення з'явилося 3 серпня на сайті російського уряду. А прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін вже підписав необхідне розпорядження.

Читайте також Окупанти Криму заявили, що дістали воду з-під Азовського моря

Росія виділяє гроші на воду в Криму

Уряд Росії виділить з резервного фонду 2,3 мільярда рублів на ремонт двох водопроводів в Криму,
– йдеться в повідомленні.

З цієї суми 940 мільйонів рублів хочуть використати на реконструкцію тунельного водопроводу на південному березі окупованого півострова, 1,36 мільярда рублів – на капітальний ремонт водопроводу в Сімферопольському районі.

Мінекономрозвитку отримало доручення протягом 30 днів укласти з так званою владою Криму угоду про надання субсидії.

"Розраховуємо, що це дозволить в короткі терміни забезпечити надійну подачу питної води жителям низки районів Криму", – заявив Мішустін.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія збирає матеріали та готує позов до України через "водну блокаду" окупованого Криму.

Вода в Криму: коротко про проблему

  • До 2014 року приблизно 85% потреб Криму у воді забезпечував Північно-Кримський канал. Ним вода з материкової частини України потрапляла на півострів. Після окупації Росією канал перекрили, а у Криму виникла проблема з прісною водою.
  • Російські пропагандисти тоді заявили, що Україна займається шантажем і блокадою. Однак відповідальність за проблеми окупованих територій несе країна-окупант, тобто Росія.
  • Україна готова відновити водопостачання на півострів, однак лише після його деокупації.