В американському Інституті вивчення війни заявили, що ворог кинув українців у добровольчий батальйон "Богдан Хмельницький". Наша розвідка раніше повідомляла, що Україна працює над наймасштабнішим обміном, щоб повернути всіх на всіх.

Дивіться також Ворог досі намагається оточити Авдіївку, – у Генштабі розповіли про ситуацію на фронті

Що відомо про примусове "вербування" наших бійців

Ймовірно, російська влада примушувала українських військовополонених вступати до "добровольчих формувань", які воюватимуть в Україні, що було б явним порушенням Женевської конвенції про військовополонених,
– заявили аналітики ISW.

За їхніми даними, 27 жовтня 2023 року росЗМІ написали про те, що добровольчий батальйон "Богдан Хмельницький" "завербував" орієнтовно 70 українських військовополонених з різних російських виправних колоній. Ба більше, вороги заявили, що вони вже почали навчання і після його завершення українців скерують на невизначену ділянку лінії фронту.

Фахівці пояснили, що це порушує Женевську конвенцію про військовополонених. Адже документ передбачає, що:

  • "жоден військовополонений не може бути в будь-який час відправлений або затриманий у районах, де він може бути підданий вогню в зоні бойових дій";
  • полонений не може "залучатися на роботу, яка є нездоровою або небезпечною за характером".

Україна повернула тіла 50 загиблих українських бійців

Україна зуміла повернути тіла 50 загиблих наших військових. У Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими повідомили, що тіла бійців передадуть правоохоронцям та судово-медичним експертам. Ті повинні організувати та провести слідчі дії та судові експертизи.

До речі, з початку повномасштабного вторгнення Україна вже зуміла повернути орієнтовно 2600 своїх громадян. Повернути українців вдалось у процесі 48 обмінів.