Президент Фінляндії Саулі Нійністе провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Він повідомив російського диктатора про плани вступу до НАТО, адже не збирається нехтувати безпекою країни після того, як росіяни напали на Україну. Реакція Кремля не забарилася.

Читайте також У Держдумі Росії пригрозили Фінляндії знищенням: знову лякають ядерною зброєю і третьою світовою

Відповідь Росії на вступ Фінляндії до НАТО

Як повідомив старший віце-президент компанії Fingrid Рейма Пайвіне, Росія зупинила постачання електроенергії до Фінляндії. Окупанти заявили про те, що оператора національної мережі Фінляндії має несплачені рахунки.

Разом з тим у Фінляндії не стурбовані таким ходом агресора. Fingrid може збільшити імпорт електроенергії з країн Балтії та Швеції, тому жодних проблем з електропостачанням для фінських громадян та бізнесу не передбачається.

Міжнародна ситуація через війну Росії проти України: останні новини

  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про те, що шанси Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО не варто розглядати як "стовідсоткові". Він бачить загрозу в тому, що ці країни стали "осередком для терористичних організацій". Його радник пояснив, що Туреччина не "закриває двері" у НАТО для цих країн, але буде наполягати на розв'язанні певних проблем.
  • Глави МЗС країн G7 зробили спільну заяву за підсумками зустрічі в Німеччині. Вони підкрилили, що ніколи не визнають зміни кордонів України. Також вони запевнили, що продовжать допомагати українським військовим, і ця допомога триватиме стільки, скільки буде потрібно для перемоги. Окрім того, активна робота над політичною та економічною ізоляцією агресора продовжиться.
  • Росія розглядає план виходу з війни через посередників та збереження зайнятих позицій. Третіми сторонами почали виступати Франція, Туреччина та Німеччина. Йдеться про вмовляння України віддати частину територій та погодитись на умови росіян, щоб припинити війну.

Дивіться також – США розробили безпілотник "Фенікс" для України: навчання вже закінчили