Як заявили російські ЗМІ з посиланням на ФСБ, консул розумів, що отримував документи закритого характеру.

До теми Росія помстилась Естонії та оголосила персоною нон ґрата їхнього посла

Консул Естонії нібито виявляв інтерес до отримання відомостей про плани Росії в Арктиці. Також спецслужби пообіцяли оприлюднити відеоматеріали затримання, як того вимагає рішення МЗС Росії.

"Встановлено, що Естонський дипломат кілька разів зустрічався з росіянином. В ході зустрічей виявляв інтерес до отримання через нього відомостей про плани Росії в Арктиці. При цьому Лятте свідомо розумів, що названі документи мають закритий характер,
– заявили в ФСБ.

Зауважимо, що раніше консула нібито затримали "на гарячому" та кваліфікували його дії "як несумісні з дипломатичним статусом працівника і явно ворожі".

Дипломатичний скандал між Росією та Естонією

  • 6 липня у Санкт-Петербурзі працівники російської ФСБ затримали консула Естонії Марта Лятте. До нього мали застосувати "заходи, згідно з міжнародним правом". 7 липня у відповідь Естонія підготувала відповідь – з країни видворили російського дипломата.
  • Дії Москви щодо консула Естонії назвали провокацією. Водночас у країні зазначили, за нормами міжнародних відносин, деталі висилки дипломатів не розголошуються.